Gebelik

Yumurtlama Öncesi Akıntı

Yumurtlama Öncesi Akıntı
Estetik Haber

Yumurtlama Öncesi Akıntı:Eğer gebe kalmayı planlıyorsanız mutlaka yumurtlama yani ovulasyon dönemlerinizi takip etmeniz gerekir. Gebeliğin gerçekleşmesi için önce yumurtlamanın gerçekleşmesi gerekir.

Bu sayede sağlıklı bir yumurta oluşturursunuz ve bunun sperm ile birleşmesi sonucunda da döllenme meydana gelerek gebe kalırsınız.

Yumurtlama genellikle adet döneminin ortasına denk gelir yani adet olmadan yaklaşık 14 gün öncesine. Bu dönemlerde ilişkiye girmeniz gebe kalma şansınızı artırır. Yumurtlama döneminde olup olmadığınızı anlamanın çok farklı yolları vardır.
Bu belirtilerden biride yumurtlama öncesi akıntı olarak bilinir. Buna servikal akıntı da denir. Yumurtalığınızdaki değişimleri fark etmenin en kolay yolu akıntıyı ve değişimlerini takip etmektir. Yumurtlama döneminde akıntı görülmesi çok normal bir durumdur. Akıntıyı parmaklarınıza alarak kontrol edin. Akıntı renksiz ve berraktır, elastikidir. Bu dönemde vajinanızda ıslaklık hissedersiniz. Yumurta akı kıvamındadır da denilebilir. Akıntıyı elinize aldığınızda kaygan olduğunu hissedersiniz. Ayrıca parmaklar arasında çektiğinizde uzayan bir yapıda olmalıdır. Bu yapısı sayesinde spermi korur ve yumurtaya ulaşmasına yardımcı olur. Bu mukus olmasaydı spermler vajinada uzun süre yaşayamaz ve ölürlerdi. Böylece yumurtaya ulaşamazlardı ve döllenme gerçekleşmezdi. Ayrıca spermleri beslerler. Spermler bu akıntıdan süzülür ve sadece normal yapıda olanları alınmış olur.

Akıntıdan ne zaman sonra yumurtlama olur?

akıntıdan ne kadar sonra yumurtlama olur,akıntıdan ne kadar süre sonra yumurtlama olur,akıntıdan kaç saat sonra yumurtlama olur,uzayan akıntıdan ne kadar sonra yumurtlama olur,şeffaf akıntıdan kaç gün sonra yumurtlama olur,sümüksü akıntıdan kaç gün sonra yumurtlama olur,uzayan akıntıdan kaç gün sonra yumurtlama olur

Belirttiğimiz şekildeki akıntıdan hemen 1-2 gün sonrasında yumurtlama olur. Bu yüzden servikal akıntı takibine dikkat etmelisiniz. Bu her bayanda çamaşıra geçecek kadar yoğun olamayabilir. Bu gibi durumlarda banyoda vajinaya parmak sokularak bir miktar mukus alınıp kontrol edilir.

Akıntılar yumurtalıklarınızın ve östrojen miktarının durumu hakkında size çok şey söyler, buna kulak vermelisiniz Yumurtlamanın bitiminde ıslaklık hissedilmez ve vajinal akıntı kurur. Bir sonraki yumurtlama yaklaşana kadar durum böyle devam eder. Adet döngüsü boyunca servikal akıntının türü sürekli değişir.

Adet sonrası kuruyken birkaç gün sonra yapışkan bir akıntı görülebilir. Bunun sonrasında ise kremsi yapıda akıntı ve en son 1-2 gün kaldığında yumurta beyazı benzeri akıntı görülür. Bunların görüldüğü günleri not alabilirsiniz. Böylece adet döngünüzün tüm aşamalarını takip edebilirsiniz ve yumurtlama gününün geldiğini yumurtlama öncesi akıntı sayesinde belirleyebilirsiniz.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gebelik

Hamile Miyim? İşte Belirtiler!

Estetik HaberŞubat 23, 2016
Oku

Hamilelikte İçilen Sigara Torunları da Etkiliyor

Estetik HaberEkim 6, 2015
Oku

Hamilelik Yogası ve Faydaları

Estetik HaberEylül 8, 2015
Oku

Hamilelikte En Sık Yaşanan 10 Problem

Estetik HaberAğustos 28, 2015
Oku

Hamilelikte Varis ve Önlemleri

Estetik HaberAğustos 25, 2015
Oku

Folbiol Ve Gebelik

Estetik HaberAğustos 17, 2015
Oku

Hamilelikte Bu Problemlere Dikkat!

Estetik HaberAğustos 5, 2015
Oku

Hamilelikte Hepatid-B’ye Dikkat !

Estetik HaberTemmuz 20, 2015
Oku

9. Gebelik (Hamilelik) Haftası

Estetik HaberTemmuz 10, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan