Diyet

Yaz Aylarında Kilo Vermeye Ne Dersiniz?

Yaz Aylarında Kilo Vermeye Ne Dersiniz?

Yaz aylarında aç kalmadan kilo vermek mümkündür. Sadece sağlıklı besinler tüketerek ve yakabileceğinden daha az kalori alarak bunu yapmak mümkündür. Yaz aylarında zayıflamak için bu amaca hizmet eden uygun besinleri seçmek ve bulmak hiç de zor değildir.

Aşağıda yaz aylarında tüketilebilecek ve kilo verdiren besinler belirtilmiştir.

Soğuk çorbalar: Soğuk çorbalar sağlıklı ve düşük kalorili yiyecekler olarak yaz aylarında tüketilebilecek en iyi besinlerden birisidir. Düşük kalorili olması da kilo vermek isteyenler için en ideal seçim olacaktır. Soğuk çorbaya ayrıca sebze parçaları eklemek yemeğin sağlıklı olma özelliğini daha da artıracaktır.
Karpuz: Sıcak havaların belki de en favori yiyeceği karpuzdur. Karpuzun yarısı sudan oluşur. Hem susuzluğu giderir hem de tatlı ihtiyacına cevap verir. Yazın kilo vermeye yarayan en güzel besinlerden birisidir.

Izgara yapılmış sebzeler: Bazı sebzeleri yaz zamanlarında ızgara olarak tüketmek hem sağlıklı bir seçim olacaktır hem de kilo vermeye yardımcı olacaktır. Soğan, yeşilbiber, kabak, havuç, patlıcan, kuşkonmaz, sarımsak gibi sebzeler ızgara olarak tüketilebilecek önemli besinlerdir.

Düşük kalorili veya kalori içermeyen içecekler: Yaz aylarında sıvı ihtiyacı iyice artar. Çünkü vücut ısısı artar. Artan vücut ısısı da sıvı ihtiyacını artırmaktadır. Vücut ısını dengelemek ve sıvı ihtiyacını karşılamak için bol sıvı tüketmek gerekir. Tüketilecek sıvıların düşük kalorili veya kalori içermemesine dikkat etmelidir. Çünkü gereksiz yere alınan kaloriler kiloya sebebiyet verir. Ayrıca alınan sıvıların kişide açlık ve susuzluk hissini artırmaması gerekir.

Meyveli tatlılar: Vücudun tatlı ihtiyacı sağlıklı seçimler yaparak giderilmelidir. Bundan dolayı meyveli tatlılar ideal bir seçim olacaktır. Böylelikle düşük kalori düzeyiyle kilo vermeye de yardımcı olunabilir.

Örneğin muzlu dondurma, cevizli ananas, ballı ve böğürtlenli şeftali, soğutulmuş siyah kiraz, çikolata kaplı dondurulmuş muz ve soğutulmuş üzüm yazın tüketilebilecek tatlılar olabilir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diyet

alkali-diyeti

Alkali Diyeti Nasıl Yapılır?

Estetik Haber DiyetisyenŞubat 17, 2016
Oku
basen-eriten-diyet

Bu Diyet Basen Eritiyor!

Estetik Haber DiyetisyenŞubat 8, 2016
Oku
diyet-birakma

Diyet Programları Neden Yarım Bırakılır?

Estetik Haber DiyetisyenOcak 20, 2016
Oku
cay

3 Günde 4,5 Kilo Verebilirsiniz!

Estetik Haber DiyetisyenAralık 14, 2015
Oku
tarkan-diyeti

Tarkan’ın 20 günde Tam 8 Kilo Verdiren Diyeti!

Estetik Haber DiyetisyenAralık 2, 2015
Oku
buzlu-su

Buzlu Su Zayıflatıyor mu?

Estetik HaberKasım 24, 2015
Oku
manken

Ünlülerin Formda Kaldığı Manken Diyeti!

Estetik Haber DiyetisyenKasım 10, 2015
Oku
corba

Yağ Yaktırıcı Çorba Tarifi

Estetik Haber DiyetisyenKasım 4, 2015
Oku
greyfurt

Scarsdale Diyeti

Estetik Haber DiyetisyenEkim 22, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan