Estetik Operasyonlar

Yanak İnceltme (Bişektomi)

Yanak İnceltme (Bişektomi)
Op.Dr. Ali Riza Öreroğu

Bişektomi

Son zamanlarda günümüzde estetik müdahaleler çok fazla değişkenlik göstermektedir. Özellikle kadınlar da moda olan daha keskin ve gergin yüz modeli çok fazla tercih edilmektedir. Eskisi gibi dolgun ve yuvarlak yanaklar tercih edilemez hale geldi. Yanak yağlarında yapılan küçük bir cerrahi müdahale ile son zamanların trendi haline geline bu yüz modeline kavuşmak oldukça kolay bir hale geldi. Özellikle ünlülerin yaptırmasıyla birlikte daha da bir artış olmaya başladı. Yapmanız gereken en önemli şey bu işi yapan cerrahi alanında uzmanlaşmış birini bulmaktır.

Yüz de yanak çevresinde oluşan toplu yanaklar, ilerleyen yaşlarda çok tercih edilmeyen bir görüntüye sebebiyet verebiliyor. Kalın yanaklar genellikle daha kilolu bir görünüme neden olduğu için ince hatlara sahip yüz yapısı daha zayıf görünmeye neden olur. Bişektomi ameliyatı genellikle insanların beğendiği başka modelleri kendi yüz hatlarına uygulama biçimidir. Özellikle son zamanlar da oldukça yaygın olan bişektomi uygulaması, birçok insanın yaptırabileceği basit bir işlemdir. Bu sayede yüz hatlarınız da ince çizgiler oluşuyor ve daha gergin bir yüze kavuşmuş oluyorsunuz. Yüzünüzde bu uygulamaya başlamadan önce doktor seçiminiz mutlaka iyi bir doktor üzerinden olmalı. Piyasada bu işlemi yapan ancak daha sonradan doktor olmadığı ortaya çıkan birçok kişi vardır. Yüzünüzde geri dönüşü olmayan izler bırakabilir ve bunlar kalıcı izler olabilir. Çevrenizde bu işlemi yaptıran kişilerden bilgi alabilirsiniz.

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Eski yöntemler de genelde yanak çizgilerini ön plana çıkartmak için dolgu maddeleri kullanılırdı. Bu yöntem daha abartı bir görünüme neden olurdu. Bişektomi (yanak inceltme)de kullanılan yöntem tamamen yanak kısmı odaklıdır. Herhangi bir cerrahi müdahale izi kalmadan uzmanlar eşliğinde kontrollü bir şekilde yapılır. Ameliyat genel veya lokal anestezi şeklinde gerçekleştirilir. Çok uzun vakti almayan bu işlem 45 dakika gibi kısa süre içerisinde yapılır. Yüzün dolumunu sağlayan yap perdelerine erişilir ve işlem yapılır. Yağ dokusu ölçülü bir şekilde çıkartılır. Ergenlik döneminde çıkıp, yüz hatları tamamen oturan herkes bu işlemi rahatlıkla yapabilir. Bu işlemi uygulamak için kilolu olmanıza gerek yok. Yüz hatlarınızı tam yerine oturtmak ve daha gergin bir görünüme sahip olmak için de yaptırmanız mümkün. Gerekli ayarlamayı ve ölçüleri doktor yüzünüzde çizgiler çizerek belirler. Genelde yapılan bu işlem yüz de çok belli olmadığı için doğal bir görünüm verir. Yaptırmak istediğinin kişinin bir yüzünü de doktora gösterirseniz ona göre ölçü çıkartabilir. Daha kolay olacaktır.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılan ameliyat sonrasından yüz de herhangi bir ağrı veya ödem meydana gelmez. Hasta gün içerisinde taburcu edilir ve normal yaşamına geri dönebilir. Dikkat etmesi gereken tek şey çok sert gıdalar yememesi gerektiğidir. Ekmek gibi sert ürünleri belli bir zaman geçtikten sonra tüketmek daha iyi olacaktır. Yapılan bu işlem yüz de kalıcılığı sürdürür. Kişi aşırı kilo almadığı sürece yapılan işlem durur. Yanaklardan alınan yap sonrasında birkaç gün ağızdan alınan antibiyotik ile gargara yapılır. Düzenli olarak ağız bakımını yapmakta fayda var. Ameliyat sonrasında yanağınıza yapılan işlem hemen belli olmaz. Bunun için 2 veya 3 hafta kadar beklemeniz gerekir. Özellikle ilk bir hafta gıdaya çok dikkat etmek gerekir. Genellikle sıvı gıdaların tüketimine daha çok dikkat edilir. Bh sürede sert bir şey yiyemeyeceğiniz için bol bol sıvı almanız da fayda var. Yapılan operasyon sonrasında yanak bölgesinde çökme, uyuşukluk meydana gelebilir. Bunlar zamanla geçecektir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Estetik Operasyonlar

Estetik Operasyonlar

burun-estetigi

Burun Estetiği

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşŞubat 8, 2017
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan