Estetik

Vaser Liposuction ile Yağlardan Kurtulmak Çok Kolay!

Vaser Liposuction ile Yağlardan Kurtulmak Çok Kolay!
Op.Dr. Ozan BALIK

Birçok filmde görmüşsünüzdür; karlı dağların yamacında çığlık atan birisi ve hareketlenerek kaymaya başlayan karlar. Karlar kaydıkça büyür çığa dönüşür. Düşünsenize yanı başınızda aşkınızı ilan ederken arkanızda çığ düşüyor 🙂 Tamam, tamam fizik kurallarını sempatik göstermeye çalışıyorum. Ses dalgasının kinetik bir gücü vardır. Bunu bir çeşit itki gibi düşünebilirsiniz. Ve bu ses dalgası yeterince hareket edecek mesafe de bulursa rezonansa girer, kendi enerjisini katlar ve güçlenir. Tamam şimdi sizin asıl merak ettiğiniz yere geliyoruz. İşte Bu ses dalgaları, dev kar yumaklarını yerinden sökebildiği gibi aşırı birikmiş yağlarınıza da benzer muameleyi yapabilir. Bu şahane teknolojinin adı: VASER

VASER de kullanılan ses dalgası ultrasonik düzeyde olduğu için duyamazsınız ve ses sizi korkutacak boyutlara çıkmaz. Çıksaydı bile siz anestezi altında uyuyor olacağınız için duymazdınız. Şaka şaka:)

VASER teknolojisi 1980 lerden buyana bilinen, kullanılan ve her geçen 10 yılda gittikçe geliştirilen bir sistemdir. 2.9 ve 3.7 mm çaplı prob denilen çubukların ucundan yayılan ultrasonik dalgalar özellikle yağ dokunuzu seçerek titretiyor. Yağ o kadar titriyor ki sonunda olduğu yerde bağları kopuyor ve sıvılaşıyor. Sonra başka bir pipet gibi düşünebileceğimiz çubuklarla o erimiş yağları vücudunuzdan kolaylıkla çekiyoruz. VASER ile liposuction (yada VASER ile sıkça anıldığı şekli ile liposelection) yeni bir boyut kazanmış oluyor. VASER liposuction artık daha az ağrılı, daha az morluk yapan ve deri gevşekliği daha az olan bir durun oluyor. Neden daha az ağrı: çünkü özellikle yağları hedeflediği için sinirler daha az hasar görür. Hatırlayın çığdasadece kar kayıyor, kayalar değil  Neden daha az morluk: yağları seçtiği için damarlar daha az hasar görür. Neden daha az sarkma: çünkü ultrasonik ses dalgaları derinizi alttan ısıtarak bir çeşit kontrollü yanık oluşturur ki bu da kollajen sentezi ve dolayısı ile deri sıkılaşma oranını arttırıyor.

Özetle VASER Liposuction yöntemi ile güvenli bir şekilde aşkınızı ilan edebilirsiniz… Pardon, yağlarınızdan kurtulabilirsiniz 🙂

Op.Dr. Ozan BALIK
Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

1975 Yılında Adana doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Estetik
Op.Dr. Ozan BALIK
@ozanbalik

Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı 1975 Yılında Adana doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Estetik

masseter botoks

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Herşey Burada!

Dr. Özgür Esen ÇetinerKasım 5, 2019
Oku
ameliyatsız yanak inceltme

Ameliyatsız Yanak Nasıl İnceltilir?

Dr. Özgür Esen ÇetinerEkim 15, 2019
Oku
jawline dolgusu

Jawline ve Diğer Dolgu Uygulamaları Gün Geçtikçe Popülerleşiyor

Dr. Özgür Esen ÇetinerEylül 27, 2019
Oku
h100 asisi

Daha Genç Bir Cilt İçin H100 Aşısı!

Dr. Mehmet AkgünTemmuz 29, 2019
Oku
meme implantı

Kadınlar da Göğüs Şekil Bozukluklarına Dikkat!

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşTemmuz 29, 2019
Oku
burun estetiği

Burun Estetiğinde Sizi Doğru Sonuca Götüren Saklı Kurallar

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşMayıs 25, 2019
Oku
akıllı dolgu

Kolajen Üretiminde “Akıllı Dolgu”

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 18, 2019
Oku
genital estetik

Vajen Daraltma (Genital Estetik)

Op.Dr. Ozan BALIKMart 6, 2017
Oku
selülit tedavisi

Selülit Cerrahisinde VASER-Smooth Etkisi

Op.Dr. Ozan BALIKŞubat 7, 2017
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan