Güzellik

Uzun Süreli Bronz Nasıl Kalınır?

Uzun Süreli Bronz Nasıl Kalınır?
Estetik Haber

Yaz geldi ve tenimiz yavaş yavaş bronzlaşmaya başlıyor değil mi? Peki bu güzel bronzluğu teninizde daha uzun süre saklamak ister misiniz? Gelin işin uzmanına danışalım.

Yaz ayları boyunca yakaladığınız bronzluğunuzu ve ışıltınızı nasıl uzun süre koruyabileceğinizi biliyor musunuz? Oriflame’in Cilt Bakım Uzmanı Holy Grenfell yaz boyunca koruyacağınız sağlıklı ve iyi görünümlü bir cildin sırlarını açıklıyor.

İlk Kural

İlk ve en önemli kuralımız; nemlendirme. Güneş cildimizin üst tabakasını ciddi derecede kurutur. Bu nedenle cildimizde mümkün olduğu kadar çok nem hapsetmek çok önemli. Yaz aylarında nem oranı yoğun olan vücut kremlerini ve yağlarını tercih edebilirsiniz. Duştan hemen sonra uygulamanız etkisini artıracaktır.

Gerçeklerle Yüzleşin

Bronzlaşmak, aslında bazı hücrelerimizin hasar görmesidir. Bu durumun zararlı etkilerini yok etmek için antioksidan etkili kremler ve vücut losyonları kullanabilir, hücre yenilenmesini artırabilirsiniz. Kullandığınız ürünlerin etiketlerini mutlaka kontrol edin. İçeriğinde C ve E vitamini, besleyici bal özleri, ya da cilde faydalı doğal meyve özleri bulunan ürünleri tercih edin.

Ten renginiz açılabilir

Ten renginiz bölgesel olarak açılmaya başlayabilir ve özellikle diz ve dirsek gibi kısımlarda koyu renkli bölgeler ortaya çıkabilir. Bu bölgeleri oldukça yumuşak hareketlerle arındırıcı jel ile ovabilir ve renginizin eşitlenmesini sağlayabilirsiniz. Cildinizi yavaşça ovmak ölü derilerin arınmasını sağlayacaktır, ama aynı zamanda da alttaki bronzlaşmamız teni ortaya çıkaracağından hafif hareketler gerekli.

Duştaki Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Duşta köpüklü bir duş jeli kullanıyorsanız yaz döneminde krem bir duş jeli veya duş yağı kullanmaya başlayın. Cildinizdeki yağ ve nem, ikinci bir cilt gibi davranarak sizi koruyacak ve ışıl ışıl görünmenizi sağlayacak.

Güneşten Farklı Yöntemler Deneyin

Kim demiş bronzlaşmak için güneşlenmek şart diye? Bronzlaştırıcı ürünlerin yardımınıza koşmasına izin verin. Bu ürünler parlak portakal renklerinden bugünkü doğal bronz tonlara epey yol geldiler. Dilediğiniz tonları seçerek bronz ve ışıl ışıl bir görünüme kavuşabilirsiniz. Hatta daha uzun süren bir bronzluk için bronzlaştırıcı ürünleri vücut losyonunuzla karıştırabilirsiniz.

En Önemlisi…

Hepimiz güneşten faydalanmak istiyor ve bronz tenimize bayılıyoruz. Ancak burada da ölçülü olmak gerek. Öğle saatlerinde aşırı güneşe maruz kalırsanız cildiniz su toplayabilir ya da uzun süren lekelere yol açacak güneş yanıkları oluşabilir. Bronzluğun tadını çıkarırken cildinizi yüksek UVA veya UVB korumalı güneş kremleriyle korumayı unutmayın. Çünkü en güzel cilt, sağlıklı cilttir!

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Güzellik

masseter botoks

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Herşey Burada!

Dr. Özgür Esen ÇetinerKasım 5, 2019
Oku
ameliyatsız yanak inceltme

Ameliyatsız Yanak Nasıl İnceltilir?

Dr. Özgür Esen ÇetinerEkim 15, 2019
Oku
jawline dolgusu

Jawline ve Diğer Dolgu Uygulamaları Gün Geçtikçe Popülerleşiyor

Dr. Özgür Esen ÇetinerEylül 27, 2019
Oku
h100 asisi

Daha Genç Bir Cilt İçin H100 Aşısı!

Dr. Mehmet AkgünTemmuz 29, 2019
Oku
meme implantı

Kadınlar da Göğüs Şekil Bozukluklarına Dikkat!

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşTemmuz 29, 2019
Oku
soğuk lipoliz

Soğuk Lipoliz Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 25, 2019
Oku
microblading

Kusursuz Kaşlar İçin Microblading!

Uzm. Est. Seher TunalıMayıs 25, 2019
Oku
burun estetiği

Burun Estetiğinde Sizi Doğru Sonuca Götüren Saklı Kurallar

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşMayıs 25, 2019
Oku
akıllı dolgu

Kolajen Üretiminde “Akıllı Dolgu”

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 18, 2019
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan