Bitkiler

Tırnak Mantarı için Bitkisel Çözüm Önerileri

Tırnak Mantarı için Bitkisel Çözüm Önerileri
Estetik Haber

Çay ağacı yağı:
İçerisine ayaklarınızın rahatlıkla girebileceği bir leğenin içine su koyarak, 40 damla kadar çay ağacı yağı ilave edin. Bu uygulamayı yapacağınız zaman tırnaklarınızı kısa kesmiş olmalısınız. Çünkü tırnak diplerinize yerleşen mantarlardan bu şekilde kurtulabilirsiniz. Suyun içerisinde ayaklarınızı 15 dakika kadar bekletip, ayaklarınızı dışarı alıp havluyla kurulayın. Ayaklarınızı iyi kurulayın ve ayaklarınız nemli kalmasın. Daha sonra elinize çay ağacı yağından birkaç damla alıp tırnaklarınıza güzel bir masaj yapın. Aynı uygulamayı mantar yakınmanız varsa, el tırnaklarınıza da uygulayın.

Zeytin yaprağı:
Suyun içine bir miktar zeytin yaprağı koyarak kaynatın. Kaynamış su biraz ılındığında, bunu uygun bir leğenin içine koyun ve ayaklarınızı bunun içinde 10-15 dakika kadar bekletin. Sonra ayaklarınızı sudan çıkararak bir havluyla iyice kurulayın. Bunu yaparken mutlaka tırnaklarınızın kısa olmasına dikkat edin. Çünkü tırnak dipleri nemli kalırsa, bununla mantarın beslenmesine yardımcı olursunuz.

Sarımsak:
Bu mucize bitki mantar tedavisi için ilaçlar kadar etkili olur. Tırnak mantarı tedavisinde sadece sarımsağı tırnağın üzerindeki mantara sürtün. Arzu ederseniz sarımsak suyunu çıkararak, mantara yedirin ve çorap giyerek ayaklarınızı bir süre böyle bekletin.

Aynısefa:
Aynısefa bitkisini çiçeklerini suyun içine koyarak kaynatın. Bunu biraz ılıtarak, mantar sorunu olan ayaklarınızı ya da ellerinizi bu suyun içerisinde 10- 15 dakika kadar tutun. Daha sonra ayaklarınız ve ellerinizi havluyla iyice kurulayın. Bu uygulamayı tırnak mantarınız geçinceye kadar belirli aralıklarla yapın.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitkiler

Bitkiler

chia

Chia Tohumu’nun Faydalarını Biliyor musunuz?

Estetik HaberŞubat 14, 2016
Oku
karnıbahar

Karnabaharın Her Derde Deva Olduğunu Biliyor muydunuz?

Estetik HaberKasım 12, 2015
Oku

Ceviz Yaprağının Faydaları

Estetik HaberEkim 12, 2015
Oku

Kuru Cilt İçin Tonik

Estetik HaberEkim 12, 2015
Oku

Kudret Narı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Estetik HaberEkim 5, 2015
Oku

Ağız Felcine Hangi Bitki İyi Gelir

Estetik HaberEkim 5, 2015
Oku

Bel Ağrısı için Şifalı Bitkiler

Estetik HaberEylül 18, 2015
Oku

Mürdüm Eriğinin İnanılmaz Faydaları

Estetik HaberEylül 10, 2015
Oku

Yabani Enginar Faydaları

Estetik HaberEylül 8, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan