Estetik TV

ThermiLift ile Ameliyatsız Vücut Sıkılaştırma

ThermiLift ile Ameliyatsız Vücut Sıkılaştırma
Arzu Güngör

ThermiRF dünyada ilk kez FDA onayı almış olan, thermistor ile regüle edilen enjekte edilebilir radyo frekans cihazıdır. Isının ayarlanabilir ve kontrol altında olması ,farklı endikasyonların güvenli bir şekilde tedavisini mümkün kılar. ThermiRF micro-invasive olarak yumuşak dokuda sıkılaştırma ve yağ eritme estetiği yapılabildiği gibi , hyperhydrosis , sinir blokajı, non-invasive bölümünde ise vajinal sıkılaştırma, cilt sıkılaştırma (ThermiSmooth) gibi farklı endikasyonlarda uygulamalar yapılabilir. Sistem micro-invasive bölümünde , 18-22 G kalınlıktaki kanüller ile ısıyı , cilt altında istenilen derinliğe istenilen ısı derecesinde güvenli ve doğru olarak gönderir. FDA- onayına sahip cihaz güvenli, zaman-kontrollü ultrasound enerjisi sayesinde cildin derinlerindeki destek tabakalarını stimule eder- ki bu kısımlar cerrahi yüz germe operasyonları sırasında inilen, cilt yüzeyinin tahrip edilmediği alanlardır.

İŞLEYİŞİ NASILDIR?

ThermiLift; acısız, mikro-invasiv bir prosedürdür. Uygulama bir saattten daha kısa bir zamanda tamamlanır. İyileşme sürecine bazı ender durumlar dışında ihtiyaç olmaz. Çok ince uca sahip başlık cildin altına yerleştirilir. Ardından radio frekans enerjisi hedef dokuya uygulanarak; hemen oluşan shrink/küçültme etkisi meydana getirilir. Sonuçlar hemen görülür ve zaman ilerledikçe daha da iyi sonuçlara ulaşılır. Ultherapy, muayenehane ortamında gerçekleştirilebilecek, 30-60 dakika süren bir işlemdir. Kısa dönem de ‘canlandırıcı’ bir etkiye sahipse de ,cildin doğal üretim sürecini hızlandırarak yeni, elastik collagen üretimine neden olur ve ilerleyen,uzun dönemde de etkisini arttırır – tıpkı düzenli yapılan egzersizlerin kaslar da yarattığı etki gibi. (üstelik sadece ‘bir’ uygulama yeterlidir!).

İYİLEŞME SÜRECİ NEDİR?

ThermiLift, local anestezi ile uygulanan mikro-invasiv bir prosedürdür. Uygulama sonrasında hastalarda hafif bir ödem ve kızarıklık oluşabilir. Ancak bu durum 24-48 saat içerisinde normale dönecektir.

SONUÇLARI NE KADAR KALICIDIR?

ThermiLift, tek uygulama ile ciltteki sarkmalara üç-boyutlu bir sonuç sunmaktadır. Tedavinin sonuçları birkaç yıl kalıcıdır.

NEDEN ETKİLİ VE GÜVENLİDİR ?

Cilt altına enerjiyi gönderen Smart Tiplerin üzerinde bulunan termostat, saniyede 12 kez ısı ölçümü yaparak ısıyı görüntüler ve doku içerisinde istenilen seviyenin üzerine çıkmasını engeller. Termal kamera ise; cilt yüzeyindeki ısıyı görüntüler. Isı haritası renksel olarak ekranda görüntülendiği gibi aynı zamanda dijital olarak da ekrandan okunabilir. Aynı zamanda cihazın sinir stimülatörü sayesinde sinirlerin yerleri tespit edilir ve hastada sinir hasarı oluşma riski ortadan kaldırılır.Cilt altına enjekte edilen ısının seviyesi ve homojenitesi tam olarak kontrol altında ve görüntülenebilir olduğu için etkinlik kesin, güvenlik maksimumdur.

Germe ve Liposuctıon Bir Arada

Op.Dr. Reşat Aktaş ‘Avrupa’da insanlar zayıf, yüzlerinde yağ oranı çok düşük. Ancak Türk halkının yüzü ABD’lilere benziyor. Neredeyse obezite sınırına yakın. ThermiLift, liposuction etkisiyle hastaların yağ sorununu çözerken, aynı zamanda lifting etkisiyle germe ve sıkılaşma ihtiyacını karşılıyor. Diğer yöntemlerden en büyük farkı her iki soruna da aynı anda çözüm getiriyor olması’ diyor ve uygulamayla ilgili şu bilgileri veriyor: ‘ThermiLift, kontrollü termal enerjiyi cilt altına göndererek yaşlanmanın olumsuz etkilerini gidermeye yardımcı olan dünyadaki ilk estetik uygulama yöntemi. Yüz, gıdı, boyun, göz çevresi, kol sarkması, karın bölgesinde yağlanma, sırt, basen, popo kaldırma, vajina sıkılaşması, meme dikleştirme ve koltuk altı terlemesine karşı etkili. Küçük bir kanülle minik bir delikten hedef bölgeye ulaşıp, istenilen derinlikte yağın içine giriliyor. Yağları erittikten sonra genç görünmek için elastikiyetten sorumlu kolajen dokular uyarılıyor. Bu da kolajen üretiminden sorunlu cildin alt tabakası ısıtılarak yapılıyor. Sonuçta da cildin yüzeyine bağlı bağlar geriliyor, kısalıyor ve kalınlaşıyor. Bu kadar hedefe yönelik bir sistem.’

Kaynak: TermiLift TÜRKİYE

Arzu Güngör
Estetik ve Plastik Cerrahi Danışmanı | Estetik cerrahi seçimi bir denge işidir. Kâr ve zararını iyice anlamak ve teraziye koyup tartmak gerekir. Acele etmeden telaşa kapılmadan, dinleyin ve araştırın. Doktorunuza tüm sorularınızı sorun. Operasyon sonrası da önemli süreçtir. Bu dönemin üstesinden kolayca gelebilmek için, desteğini her zaman hissedeceğiniz doktordan yana seçiminizi yapın.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Estetik TV
Arzu Güngör

Estetik ve Plastik Cerrahi Danışmanı | Estetik cerrahi seçimi bir denge işidir. Kâr ve zararını iyice anlamak ve teraziye koyup tartmak gerekir. Acele etmeden telaşa kapılmadan, dinleyin ve araştırın. Doktorunuza tüm sorularınızı sorun. Operasyon sonrası da önemli süreçtir. Bu dönemin üstesinden kolayca gelebilmek için, desteğini her zaman hissedeceğiniz doktordan yana seçiminizi yapın.

Estetik TV

estetik

Bir Burun Estetiği Hikayesi – Op Dr. İlker Manavbaşı

Op.Dr. İlker ManavbaşıEylül 29, 2015
Oku
yag-enjeksiyonu

Yüzde hangi bölgelere yağ enjeksiyonu yapılabilir?- Op Dr. İlker Manavbaşı

Op.Dr. İlker ManavbaşıTemmuz 20, 2015
Oku
burun_estetigi

Redüksiyon Ameliyatı Nedir? – Op.Dr. İlker Manavbaşı

Op.Dr. İlker ManavbaşıMayıs 27, 2015
Oku
fue

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi – Op.Dr. Reşat Altuğ Aktaş

Arzu GüngörMayıs 1, 2015
Oku
burun-estetigi-ozan-balik

Bu Neden Sizin Hikayeniz Olmasın? – Op.Dr. Ozan BALIK

Arzu GüngörKasım 18, 2014
Oku
burun-estetigi-ozan-balik-2

Bir Burnun Hikayesi – Op. Dr. Ozan Balık

Arzu GüngörKasım 18, 2014
Oku
Burun-Estetigi-22

İlk Haftasında Rinoplasti Hastamizdan Kareler – Op.Dr. Ozan BALIK

Arzu GüngörKasım 1, 2014
Oku
meme-4

Op.Dr. Reşat Altuğ Aktaş Meme Küçültme Ameliyatı Hakkında Merak Edilen Soruları Cevaplıyor

Arzu GüngörEkim 21, 2014
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan