Makyaj

Takma Kirpik Almadan Önce Neler Yapmalısınız?

Takma Kirpik Almadan Önce Neler Yapmalısınız?
Estetik Haber

Kirpiklerinizden şikayetçiyseniz çözümü takma kirpiklerde arayabilirsiniz. Peki takma kirpik almadan önce neler yapılır, takma kirpik nasıl takılır?

Takma Kirpik Almadan Önce Neler Yapmalısınız?

Takma kirpiklerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Güllü ya da kelebekli olarak seçiminizi yapabilirsiniz. Bu noktada ilk adım nasıl bir şey istediğinize karar vermektir.

İkinci adım da uzunluk değerlerine bakılmalıdır. Eğer kirpikleri çok uzun alırsanız aşırı abartı duracaktır. Bu yüzden daha doğal uzunlukta ve dolgunlukta olanları tercih etmelisiniz.

Çeşit olarak ikiye ayrılan kirpikler şerit ve tekli kirpikler olarak satılmaktadır. Şerit kirpikler, normal düz bir şerit halinde olan kirpiklerdir. Tekli kirpikler ise tek tek yapıştırılması gereken kirpiklerdir. Doğallık açısından bakıldığında tek tek yapıştırılan kirpikler ilk sırayı almaktadır. Ama kolaylık açısından ise şerit kirpikler kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Kirpik Yapıştırıcısı Nasıl Olmalı?

Yapıştırıcı, çoğu zaman kirpik satın alınırken yanında verilmektedir. Ama ayrı olarak da satışa sunulan çok sayıda marka bulunmaktadır. Siyah ve beyaz olmak üzere iki adet rengi bulunur. Beyaz renkli yapıştırıcılar, kuruyunca saydamlaşmasına rağmen kullanıcılar tarafından pek kullanışlı bulunmamaktadır.

kirpik
Kirpiği Takmadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

1. İşe ilk olarak kendi kirpiklerinizi kıvırmakla başlamalısınız.
2. Şeridin göze yapışacak kısmı değişik renkte ise makyajınıza göre ya da siyah bir kalemle boyamalısınız. Bu kötü görüntülerin ortaya çıkmasını engeller.
3. Kirpiği gözünüze göre ölçmeniz gerekmektedir. Kimi zaman uzun gelebilir. Böyle durumlarda makasla ucundan biraz kesmelisiniz.

Kirpikleri Takarken Yapılacaklar

Yapıştırıcıyı şeridin göze yapıştırılacak kısmına eşit şekilde sürdükten sonra biraz beklemelisiniz. Ardından cımbız yardımıyla takma kirpiği alıp gözünüze, kirpiklerimizin üstüne yapıştırmalısınız. İlk adımda istediğiniz yeri tutturamazsanız endişelenmenize gerek yok. Yapıştırıcı tamamen kuruyana kadar düzeltme hareketlerinizi cımbız yardımıyla yapabilirsiniz. Bu noktada ufak bir uyarıyı dikkate almalısınız. Takma kirpiğinizi göz pınarlarınıza çok yakın şekilde yapıştırmamalısınız. Aksi takdirde bu durum size mutsuz bir gün geçirtebilir.

Yapıştırıcının kuruma aşamasında gözlerinizin açık olmasına özen gösterin. Kapatmanız halinde yapıştırıcı alt kirpiklere bulaşabilir, bu da istenmeyen sonuçlara sebep olabilir.

İki Göze de Kirpikleri Taktıktan Sonra Yapılması Gerekenler

İşlemleri uyguladıktan sonra son adımda maskara sürmeniz kendi ve takma kirpiklerinizin kaynaşmasına yardımcı olacaktır.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Makyaj

microblading

Kusursuz Kaşlar İçin Microblading!

Uzm. Est. Seher TunalıMayıs 25, 2019
Oku
dramatik-kiprik

Şimdi Trend “Dramatik Kirpik”

Estetik HaberŞubat 8, 2016
Oku
kirik-ruj

Kırılan Rujunuzu Onarmak İster Misiniz?

Estetik HaberAralık 21, 2015
Oku
baking-makyaj

Baking Makyaj Nedir Nasıl Yapılır?

Estetik HaberAralık 2, 2015
Oku
eyeliner

Kusursuz Eyeliner Sürme Teknikleri Burada!

Estetik HaberKasım 23, 2015
Oku
bronz-makyaj

Bronz Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Estetik HaberEkim 20, 2015
Oku
guzellik

Yüz Hatlarınızı Ortaya Çıkarmaya Ne Dersiniz?

Estetik HaberEkim 12, 2015
Oku
skin-care

2015 Yılı En İyi BB Kremler Hangileri?

Arzu GüngörEylül 23, 2015
Oku
makyaj

Göz Makyajı Nasıl Temizlenmeli?

Estetik HaberEylül 18, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan