Cilt Bakımı

Siyah Noktlardan Kurtulmak O Kadar Zor Değil

Siyah Noktlardan Kurtulmak O Kadar Zor Değil
Estetik Haber

Siyah noktalar herkesin canını sıkan ve hoş görünmeyen yüz kusurlarıdır. Özellikle cildimizin T bölgesi kısmında oldukça yaygın olurlar. Siyah noktalar bir defa oluştuğunda artık onunla sürekli mücadele etmek gerekir. Ama hiçbir kozmetik veya klinik çalışmalar %100 sonuç vermez. Çünkü siyah noktalar cildin gözeneklerinin temiz olmasından geçer ki bu da kişinin kendine düzenli olarak bakım yapması ile alakalıdır.

Siyah noktalardan daha önce başka bir konuda anlattığım soyulan maske ile kurtulmak mümkün. Bunun dışında düzenli peeling ile de siyah noktalardan kurtulunabilir. Örneğin kahve telvesi ile yapılacak peeling yüzdeki siyah noktalarda etkilidir veya yine kahve telvesi gibi sert noktacıklar ile yapılacak başka peelingler de siyah noktalardan kurtulmaya yardımcı etkenlerdir.

Peeling yapmadan siyah noktalardan kurtulunur mu? Evet siyah noktalar yalnızca peeling ile yüzümüzden uzaklaştıracağımız bir şey değildir. Bu anlamda cilde 3 günde bir doğal maskeler ile maske yapıp bu şekilde gözenekleri temizlemek ve siyah noktaları ciltten uzak tutmakta mümkündür.

Maske ve peeling yapılan bir yüzde yine de siyah nokta çıkabilir. Bu anlamda cilt temizliğinin üç aşamalı olduğunu söylemekte fayda var. Peeling ve maskeden sonra mutlaka cilde uygun bir tonik ile tonik işlemi yapılmalı ve ardından cilt yapısına uygun krem ile nemlendirilme işlemi yapılmalıdır.

Tonik, peeling ve maskeden önce cilt mutlaka uygun bir temizleyici ile sabah akşam temizlemenin dışında da temizlenmelidir. Alkolsüz tonikler tercih edilmeli ve peeling yaparken de cildi çizip zarar vermekten sakınılmalıdır. Sağlıkla ışıldayan siyah noktalardan uzak berrak bir cilt dilerim.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

dermastamp

Cilt Tedavilerinde Gençlik Kalemi “DERMASTAMP”

Arzu GüngörŞubat 2, 2016
Oku
cilt

Cilt Güzelliğiniz için Bu Alışkanlıkları Edinin!

Estetik HaberKasım 2, 2015
Oku
hindistan-cevizi

Sonbahar için 5 Cilt Bakımı Önerisi

Estetik HaberEkim 28, 2015
Oku
cilt

Sağlıklı ve Genç Bir Cilde Sahip Olmanın Yolu

Arzu GüngörEkim 9, 2015
Oku
cilt-bakimi

Yaz Sonrası Vücut Bakımı Nasıl Olmalı?

Arzu GüngörEkim 5, 2015
Oku
leke-tedavisi

Yaz Bitti! Şimdi Lekelerden Kurtulma Zamanı

Arzu GüngörEylül 9, 2015
Oku
cilt-bakimi

Dikkat! Cilt Bakımı Bir Tedavi Yöntemi Değildir…

Arzu GüngörEylül 2, 2015
Oku
morluk

Göz Altı Morluğunda En Etkili Tedavi Nedir?

Estetik HaberAğustos 28, 2015
Oku
kahve

Kahvenin Cilde Faydaları Saymakla Bitmiyor!

Estetik HaberTemmuz 31, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan