Sağlık

Şişmanlığın Yol Açtığı Başlıca Hastalıklar ?

Şişmanlığın Yol Açtığı Başlıca Hastalıklar ?
Estetik Haber

Şişmanlık çok ciddi bir hastalıktır. Uzun süre tedavi edilmeden devam ederse çok ciddi hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olur.

Üzülerek söylemek gerekirse, şişmanlık tedavileri genellikle yarım kalır. Bu başarısızlığın en temel nedeni tedavi sürecinin uzun ve bireysel çaba gerektirmesidir. Buna karşın geneldeşişman kişiler dışarıdan destek almaya eğilimlidirler. Devamlı olarak bir motivasyon ihtiyacı duyarlar. En ufak bir başarısızlık, yeni den normalden fazla yemek yemeye sebep olur.

Kilo alıp vermeler sonucunda oluşan başarısız olma düşüncesi çok tehlikelidir. Böyle bir tehlikeyle karşılaşmamak için kilo fazlalıklarının çok ciddi bir tehlike olduğunun hasta tarafından bilinmesi çok yararlıdır.

Şişmanlığın yol açtığı hastalıkların tedavisi için harcanan paranın çok büyük boyutlarda olduğunu görüyoruz. Örneğin ABD’de şişmanlığın yol açtığı hastalıkların tedavisinde kullanılan para milyarlarca dolardır. Sadece şişmanlığın yol açtığı hastalıkların tedavisi için harcanan para ile bir çok hizmet verilebilir. İnsanların kendilerini görünür biçimde tehlikeli sonlara götüren şişmanlık karşısında kayıtsız kalmaları düşünülemez ve düşünülmemelidir.

Şişmanlık tüm dünyada sorun !

Dünyada bir çok devlet bu konuda muazzam çalışmalar yapmakta,araştırmalara muazzam paralar yatırmaktadır. Şişmanlığın zamanında tedavi edilmesi, hem maddi açıdan, hem de uzun vadeli sağlıklı yaşam açısından çok önemlidir. Hastalıkların ortaya çıkması durumunda hem ruhsal hem bedensel ciddi sıkıntıların ortaya çıktığı düşünüldüğünde, şişmanlıktan korunmanın önemi bir kat daha artar.

Hastalıklardan korunmanın maliyeti,ortaya çıkan hastalıkları tedavi etmekten çok daha ucuzdur. Sadece maliyet açısından da düşünmemek gerekir. Ortaya çıkan hastalıklar sadece bireyi değil ailesini ve yakın çevresini de ciddi biçimde etkiler.

Şişmanlık sonucunda nelerin başımıza gelebileceğini ayrıntılı olarak incelediğimizde, karşımıza aşağıda önem sırasına göre göreceğimiz hastalık tabloları çıkar.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık

rektal tuşe

Rektal Tuşe (Makat Muayenesi)

Op.Dr. Ruhi GüngörAralık 15, 2019
Oku
tüp mide ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatına Kimler Uygundur?

Prof. Dr. Hasan AltunMayıs 18, 2019
Oku
diş teli tedavisi

Diş Teli Tedavisi

Estetik HaberKasım 3, 2016
Oku
migren

Migren Hastalığı Neden Oluşur?

Estetik HaberEkim 29, 2016
Oku
dis-estetigi

Diş Estetiği ve Çene Bozuklukları Tedavisi

Estetik HaberEkim 26, 2016
Oku
dis-eti-kanamasi

Diş Eti Kanaması Neden Olur Nasıl Tedavi Edilir?

Estetik HaberEkim 18, 2016
Oku
Vajina-kokusu

Vajina Kokusu Nasıl Giderilir?

Estetik HaberEylül 21, 2016
Oku
hollywood-smile

Güzel Bir Gülümseye Sahip Olabilmek için Hollywood Smile

Estetik HaberTemmuz 25, 2016
Oku
implant-zararli-midir

İmplant Zararlı Mıdır Yan Etkisi Var Mıdır?

Estetik HaberHaziran 10, 2016
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan