İkili İlişkiler

Partnerinizle İlk Kez Seviştiniz… Ya Sonra?

Partnerinizle İlk Kez Seviştiniz… Ya Sonra?
Estetik Haber

Hoşlandığınız erkekle harika bir gece geçirdiniz ve evinize döndünüz. Peki, bundan sonra ne olacak diye merakla bekliyorsunuz, değil mi? Eğer, erkeği kendinize bağlamak istiyorsanız ilk sevişmeden sonra taktiksel davranmanız gerekiyor. ‘Estetik Haber’ olarak size, bilime dayalı ilişki tüyoları sunuyoruz; bize güvenin, sonunda siz kazancaksınız!

“İlişki Kimyası” kitabının yazarı Susan Kuchinskas, ilk sevişmeden sonra yapılması gerekenleri şöyle açıklıyor: “Sevişirken iki taraf da oksitosin salgılar ama erkeğin vücudunun salgıladığı testosteron oksitosinin bağlayıcı etkisini azaltır. Kadının vücudunun salgıladığı östrojen ise tam tersine bağlayıcı etki yaratır” diyor.

Utangaç tavırlar sergilemek eski moda gibi görünse de, genellikle işe yarar. Terapist ve seks uzmanı Dr. Carole Altman “ Kadınlar genellikle, heyecan dolu seksin erkekleri etkileyeceğini düşünüyor. Bir aylık bir süre için bu doğru olabilir ama erkeklerin size sadece yatakta çok ateşli olduğunuz için bağlanmayacağını unutmamalısınız. Bu sadece kimyasal bir tutkudur ve zamanla kaybolur” diyerek durumu açıklığa kavuşturuyor.

Aslında bizi hormonlarımız yönetiyor!

Kuchinskas ise, dopaminin bu konuda çok önemli bir kimyasal olduğunu söylüyor ve ekliyor “Dopamin erkeklerin ödülün peşinden çılgınlar gibi koşmasını sağlıyor. Ödüle ne kadar uzun süre ulaşamazlarsa, kadını elde etmek için o kadar çok uğraşırlar. Bu tekrarlar sonucunda çiftin arasında güçlü bir bağ oluşur.”

Biz kadınlar için ise, dokunuş, güven ve korunmuşluk hissiyle birlikte ortaya çıkan oksitosin hormonu birincil aşk büyüsü görevi görüyor. Kendinizi hoşlandığınız erkekle yatağa girmek konusunda ne kadar uzun süre tutarsanız, aranızdaki bağ o kadar güçleniyor. Uzun bir bekleyiş sonucunda sevişiğinizde vücudunuz daha çok oksitosin salgılar. Bu da, bağlılık hissinin daha kuvvetli oluşmasını sağlar.

Erkekler avcılık yapmak ister, bırakın sizi kovalasın!

Özetle, siz hormonlarınızın etkisiyle ona daha yakın olmak, tekrar sevişmek isteseniz bile kendinizi tutmak zorundasınız. Erkek için ne kadar zor ulaşılır olursanız, kıymetiniz o kadar artar. Bu size çok demode bir yöntem gibi mi geldi? Ne yapalım, erkeklerin kendisi demode!

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İkili İlişkiler

İkili İlişkiler

ask

Sana Aşık Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Estetik HaberEylül 8, 2016
Oku
iliski-2

İlişkiniz Kaç Aylık?

Estetik HaberMart 4, 2016
Oku
iliski

İlişkisini Uzun Tutmak İsteyenler Dikkat!

Estetik HaberŞubat 9, 2016
Oku
opusmek

Erkekleri Öpüşürken Tanımaya Ne Dersin?

Estetik HaberAralık 10, 2015
Oku
yurume

Erkekleri Etkileme Sanatı

Estetik HaberKasım 2, 2015
Oku
ask-yasi

Aşk Yaşınızı Biliyor musunuz? (Test)

Estetik HaberEkim 15, 2015
Oku
kova

Kova Erkeği Nasıl Baştan Çıkarılır?

Estetik HaberEkim 5, 2015
Oku
ideal-kadin

İdel Kadın Nasıl Olmalı?

Estetik HaberEylül 18, 2015
Oku
Couplinked

Couplinked’ı Keşfetmenin Tam Vakti

Estetik HaberEylül 14, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan