Diyet

Özel Gün Diyeti ile 7 Günlük Özel Program

Özel Gün Diyeti ile 7 Günlük Özel Program

Özel bir gün yaklaşıyor ve siz daha ince ve zarif görünmek mi istiyorsunuz? 7 günlük bir planla, olumlu düşünerek veya sağlıklı seçimler yaparak kilo verebilirsiniz. Bunun için hazırsanız, lütfen okumaya devam edin…

Pazartesi

Değişiklik Yapmaya Başlayın !

Bu 7 günlük programın başlangıcında, hayatınızda değişiklikler yapmak için hazır olup olmadığınızı sorgulayın. Dondurma ya da tatlı yerine bir parça taze meyve yemeye hazır mısınız? Sporu günlük yaşantınızın bir parçası olarak kabul edecek misiniz? Kilo almanıza sebep olan nedenleri hatırlayın ve fazla kilolarınızdan kurtulmanın yaratacağı olumlu sonuçlara odaklanın. Buzdolabınızı ve yiyecek dolabınızı temizleyip, sağlıklı besinlerle doldurun. Tartılın ve bir haftalık planınıza başlayın.

Salı

Yapılacaklar Listesi

Kilo vermek için koyduğunuz hedefleri listeleyin ve istediğiniz sonuca nasıl ulaşacağınıza dair plan yapın. Bugün başlamak üzere sporu planınıza eklemeyi unutmayın. Örnek olarak planınız, 45 dakika ile 1 saat arasında hızlı yürüme, bisiklet ya da koşmayı içermeli. Ayrıca, günlük olarak 5 servis sebze ve 3 servis meyve yemeyi de planınıza ekleyin.

Çarşamba

Çılgın Çarşamba

Çarşamba günü için zorlayıcı ve eğlenceli bir fitness programı yapın. Mesela 5 kilometre koşup, her kilometre başında durup vermek istediğiniz kilo sayısı kadar şınav çekebilirsiniz. Bunu dışarda yapmak istemezseniz, bir spor salonunda da yapmanız mümkün. Sağlıklı diyet programınız da devam ediyor unutmayın.

Perşembe

Programınızı Değerlendirme

Perşembe programınızın 4. günü ve tartılıp, üç gündür uyguladığınız programın sonuçlarını görme zamanı. Kilonuzu kaydedip, pazartesi günü ile karşılaştırın. Sonuç istediğiniz gibi değilse, egzersiz ve diyet programınızı gözden geçirip, ne gibi değişiklikler yapabileceğinize bakın. En az 45 dakikalık kardiyo egzersizini yapmayı unutmayın. Ek olarak, asansör yerine merdivenleri kullanabilirsiniz. Yapacağınız küçük olumlu değişiklikler, toplanarak kilonuzda büyük farklılıklar yaratabilir unutmayın.

Cuma

Savaşma Zamanı

Bugün haftanın ve 7 günlük programınızın neredeyse bitmek üzere olduğunu hatırlama zamanı. Hedeflediğiniz egzersiz miktarını uyguladığınızdan emin olun ve beyninizin göndermeye başladığı “dondurma”, “çikolata”, “makarna” gibi sinyallere direnmeye çalışın. Bugün en az 1 saat koşma ya da hızlı yürüme gibi kardiyo egzersizi yapmayı sakın unutmayın.

Cumartesi

Süper Eğlenceli Cumartesi

Programınızın neredeyse sonuna geldiniz ve hafta sonu başladı. Bugünkü egzersiz programınızı eğlenceli hale getirin. Mesela, bir dağ bisikleti kiralayıp, şehir dışındaki bir ormana gidin. Ya da, yakınlardaki bir koruda 1 saat koşun. Sağlıklı beslenmeyi ihmal etmeyin.

Pazar

Memnun Olma Zamanı

Programınızın sonuna geldiniz. Bir hafta boyunca gösterdiğiniz çaba için size tebrik ediyoruz. Tartıya çıkıp, hedeflediğiniz kiloya ulaşıp ulaşmadığınızı kontrol edin. Bu programı uyguladıysanız, mutlaka farklılık göreceksiniz. Sağlıklı yaşam için bir adım attınız. Eğer, daha fazla kilo vermeyi istiyorsanız, programa devam edin. Hedefinize ulaştıysanız, programınızı hafifleterek uygulamaya devam edin. Bu şekilde ideal kilonuzu korumuş olacaksınız.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diyet

Diyet

alkali-diyeti

Alkali Diyeti Nasıl Yapılır?

Estetik Haber DiyetisyenŞubat 17, 2016
Oku
basen-eriten-diyet

Bu Diyet Basen Eritiyor!

Estetik Haber DiyetisyenŞubat 8, 2016
Oku
diyet-birakma

Diyet Programları Neden Yarım Bırakılır?

Estetik Haber DiyetisyenOcak 20, 2016
Oku
cay

3 Günde 4,5 Kilo Verebilirsiniz!

Estetik Haber DiyetisyenAralık 14, 2015
Oku
tarkan-diyeti

Tarkan’ın 20 günde Tam 8 Kilo Verdiren Diyeti!

Estetik Haber DiyetisyenAralık 2, 2015
Oku
buzlu-su

Buzlu Su Zayıflatıyor mu?

Estetik HaberKasım 24, 2015
Oku
manken

Ünlülerin Formda Kaldığı Manken Diyeti!

Estetik Haber DiyetisyenKasım 10, 2015
Oku
corba

Yağ Yaktırıcı Çorba Tarifi

Estetik Haber DiyetisyenKasım 4, 2015
Oku
greyfurt

Scarsdale Diyeti

Estetik Haber DiyetisyenEkim 22, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan