Yaşam

OneHour ile Aşk Size Sadece Bir Saat Uzaklıkta!

OneHour ile Aşk Size Sadece Bir Saat Uzaklıkta!
Estetik Haber

Android ve iOS sistemli telefonu olup da, kalbi boş olanlara müjdemiz var: OneHour! İki genç girişimci Berhan Kongel ve Cömert Tülümen’in fikri olan arkadaşlık uygulamasıyla yakın çevrenizdeki diğer kullanıcılarla tanışarak bir saat boyunca sohbet edebiliyorsunuz. Böylece isim dahil hiçbir kişisel bilgi verilmeden anonim olarak görüşme yaptıktan sonra, görüştüğünüz kişi için olumsuz düşünüyorsanız kendinizle ilgili bilgileri bir yabancıyla paylaşmamış oluyorsunuz. Yani OneHour uygulaması arkadaşlık siteleri ve uygulamalarının en büyük endişelerinden olan güvenlik sorununu ortadan kaldırmış oluyor.

Ön kamerayla bir selfie’nizi çekip, yükledikten sonra uygulama size beş kilometre mesafedeki kullanıcıların selfie’lerini yakınlık derecelerine göre listeliyor. İki kişi birbirinin fotoğrafını karşılıklı olarak beğendiğinde eşleşme sağlanıyor ve aralarında bir saat süren mesajlaşma süresi başlıyor. Snapchat’ten aşina olduğumuz gibi, burada da bir saat dolduktan sonra sohbet ve fotoğraflar otomatik olarak siliniyor. Eğer uygulamayı kullanmayı sürdürmek ve yeni adaylarla tanışmak istiyorsanız yeni bir fotoğraf çekiyor, ekliyor ve arayışınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Kongel ve Tülümen’in 2 ay gibi az bir sürede hayata geçirdikleri OneHour Apple Store’a geldiği anda gördüğü yoğun ilgiyle ilk 24 saatte 27.000 kez indirilerek Türkiye’de en çok tercih edilen ve en çok aranan uygulamalar arasında bir numaraya yükseldi. Kongel ve Tülümen, öncelikle sadece Türkiye’ye özel olarak sundukları uygulamayı 2016’nın ilk çeyreği bitmeden yurtdışına da açık hale getirmeyi planlıyor.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşam

Yaşam

İstanbul’un En İyi Meyhaneleri Burada!

Estetik HaberHaziran 30, 2016
Oku
restaurant

İstanbul’un En Güzel Teras Mekanları

Estetik HaberHaziran 28, 2016
Oku
korse-tayt

TEN Korse Taytlar Yoğun İlgi Görecek Gibi!

Estetik HaberŞubat 8, 2016
Oku
kadin

KonMari Nedir?

Estetik HaberOcak 25, 2016
Oku
telefon-bagimlisi

Telefon Bağımlısı mıyım?

Estetik HaberOcak 20, 2016
Oku

Baş Parmaktan Karakter Analizi Nasıl Yapılır?

Estetik HaberOcak 11, 2016
Oku
krep

Lezzetli Bir Krep Nasıl Yapılır?

Estetik HaberOcak 4, 2016
Oku
instagram-1

Birden Çok Instagram Hesabı Olanlara Müjdemiz var!

Estetik HaberAralık 14, 2015
Oku
snapchat

Snapchat’te Ünlülerin Resmi Hesaplarını Görebileceğiz

Estetik HaberKasım 20, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan