Cinsellik & Seks

Şimdi Trend: Mental Orgazm!

Şimdi Trend: Mental Orgazm!
Estetik Haber

The Science of Orgasm (Orgazm Bilimi) kitabının yazarlarından biri olan Dr. Barry Komisaruk, metal orgazmı yazdı…

Birçok kadın orgazma ulaşmakla ilgili sorunlar yaşayabiliyor. Elbette seks ya da mastürbasyon yoluyla cinsel doyuma ulaşmak için ilk olarak kendi bedeninizi tanımanız ve Orgazm nedir? sorusunun cevabını bilmeniz gerekiyor. Orgazm, çeşitli cinsel uyaranlarla beynin uyarılması şeklinde başlayan ve uyaranların etkisiyle hem bedensel hem de ruhsal olarak algılanan bir his olarak tanımlanıyor. Ayrıca yapılan son araştırmalar özellikle kadın orgazmında zihinsel sürecin fiziksel süreçten daha önemli olduğunu gösteriyor. Güzel, romantik ve stressiz bir günün sonunda kadınların cinsel doyuma ulaşmasının daha kolay olduğu biliniyor.

Ancak “The Science of Orgasm (Orgazm Bilimi)” kitabının yazarlarından biri olan Dr. Barry Komisaruk, bu düşünceyi bir adım ileri götürerek zihinsel orgazmı yazdı. Peki zihinsel orgazm nedir? Birçok kadının seks ya da mastürbasyonla ulaşmakta zorlandığı orgazma zihinsel olarak nasıl ulaşılabilir? Her kadının bu deneyimi yaşaması mümkün müdür? İşte cevapları…

Mental Orgazm nedir?

Hiçbir fiziksel uyaran olmadan, sadece düşünce yoluyla cinsel doyuma ulaşmaya mental orgazm deniyor. Bu kavramı ortaya çıkaran Dr. Komisaruk, yaptığı araştırmada beynin cinsel ilişki sırasında çalışan kısımlarının çok az bir efor ve herhangi bir fiziksel yardım olmadan kapanıp açılabildiğini ortaya çıkardı. Ayrıca hastaları üzerinde yaptığı çalışmada, orgazm olduğu anları düşünen kadınların beynindeki zevk merkezinin, orgazm yaşayan bir kadınla aynı şekilde çalıştığını gösterdi. Bu araştırmaların sonunda da kadınların erkeklerden farklı olarak fiziksel bir uyarana ihtiyaç duymadan orgazma ulaşabileceklernii ispatlandı.

Mental Orgazma Nasıl Ulaşılır?

Dr. Komisaruk araştırmasında hastalarının mental orgazma ulaşabilmek için genellikle nefes egzersizlerinden ve cinsel fantezilerinden yararlandığını belirtti. Ayrıca araştırma bu şekilde zorlanan bazı kadınların kegel egzersizlerinden yardım aldığını ancak birçok kadının da uyku esnasında mental orgazma ulaşabildiğini gösterdi. Tüm bu seçenekler arasında en önemli nokta ise kendini rahat bırakabilmek. Zihinsel orgazma ulaşabilmek için ilk olarak rahat edebileceğiniz bir yere uzanıp, gözlerinizi kapatarak rahatlamanız gerekiyor. Stresten ve kötü düşüncelerden kurtulabilmek için birkaç kez derin nefes alıp verebilir ya da daha öncesinde meditasyon yapabilirsiniz. Ancak tam olarak rahatladıktan sonra orgazma ulaşmanız mümkün olabilir. Daha sonra cinsel fantezilerinizi ya da daha önceki orgazm deneyimlerinizi düşünmeniz, gerekirse pelvik kaslarınızı hareket ettirmeniz de zihinsel orgazma ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Ancak zihinsel orgazm için önceden net çizgilerle belirlenmiş bir prosedür olmadığını ve her kadının tecrübeyle kendi sürecini oluşturacağını aklınızda tutmalısınız.

Her kadın mental Orgazm Yaşayabilir mi?

Uzmanlar her kadının kendi zihni tarafından engellenmediği sürece mental orgazma ulaşabileceğini söylüyor. Ancak normalde yapmayan veya yanlış bulan, cinsellikle ilgili korku ya da travmaları olan kadınların mental orgazma ulaşmasının da oldukça zor olduğunu belirtiyorlar. Zihinsel olarak orgazma ulaşmanın ilk şartı kendini rahat bırakmak olduğu için aşırı stresli, yorgun ya da endişeli kadınlar da sonuca ulaşamayabiliyorlar.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cinsellik & Seks

Cinsellik & Seks

cinsel karakteriniz

Cinsel Karakterinizi Tanıyor Musunuz?

Estetik HaberŞubat 1, 2017
Oku
fuck buddy

Seks Arkadaşı mı Sevgili Mi?

Estetik HaberAralık 23, 2016
Oku
seks

Seks İçin En İyi Zaman

Estetik HaberAğustos 15, 2016
Oku
tantra

Cinsel Yeteneklerinizi Tantra İle Geliştirin!

Estetik HaberMart 17, 2016
Oku
hassas

Vücudunuzdaki En Hassas Noktaları Keşfedin!

Estetik HaberMart 8, 2016
Oku
oral-seks-2

Erkekler Oral Seksi Seviyor!

Estetik HaberŞubat 25, 2016
Oku
on-sevisme

Ön Sevişmenin İdeal Süresi Nedir?

Estetik HaberŞubat 13, 2016
Oku
daha-iyi-seks

Daha İyi Bir Seks İsteyenler Buraya!

Estetik HaberŞubat 2, 2016
Oku

Erkekler Seks Sırasında Ne Düşünüyor?

Estetik HaberOcak 11, 2016
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan