Bölgesel Zayıflama

LPG ile Selülit Tedavisi

LPG ile Selülit Tedavisi

Selülit Nedir?

Selülit özellikle kadınlarda görülen,cilt dokusunda meydana gelen ve cilde portakal kabuğu görünümü veren değişimlerin tümüdür. Selülit bir hastalık ya da rahatsızlık değildir. Selülit, cilt altı yağ hücrelerinde yağın birikerek, dokularda suyun tutulmasıyla ortaya çıkan bir sorundur. Cilt altı yağ hücreleri arttıkça bu hücreleri tutan zarların şeklinde bir görüntü oluşur. Bu süreç kan dolaşımının azalması sonucu kronik bir hat alarak, bağ dokusunun metabolik atıklardan arındırılması, beslenememesi ve tıkanması sonucu doğrulur. Estetiği son derece olumsuz etkileyen bu durum, egzersiz ve hatta en katı diyetlerle bile giderilemeyen selülitli bölgeler oluşturur. Bir başka deyişle kan ve lenfatik dolaşımı etkilenen bölgede zaman içerisinde yağ hücre gruplarının arasında oluşan fibrotik bantlar deride çöküntülere ve portakal kabuğu görünümüne neden olmaktadır. Cilt elastikiyetini kaybeder. Selülit vücutta genellikle 3 ana evrede gözlenir:

Evre 1: Portakal kabuğu görüntüsü sadece çimdiklemede veya sert bir yüzeye oturulduğu zaman belirir.
Evre 2: Portakal kabuğu görüntüsü ayaktayken belirginleşir, yatar pozisyonda kaybolur.
Evre 3: Portakal kabuğu görüntüsü ayakta veya yatar pozisyona bakmaksızın her zaman görünür.

LPG İLE SELÜLİT TEDAVİSİ YENİ BİR YÖNTEM Mİ?

LPG ile selülit tedavisi onbeş yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. LPG ile selülit tedavisi şimdiye kadar milyonlarca seansta kullanılmış olup, her geçen gün onbinlerce kadının selülit derdine deva olmaktadır.

LPG İLE SELÜLİT TEDAVİSİNİN ESTETİK AMAÇLI UYGULAMA ALANLARI

* Selülit tedavisi

* Vücut kontur düzeltmeleri,lokal inceltmeler,bölgesel zayıflama

* Sarkık derinin tonus ve elastikiyetini artırma

* Liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırma diğer estetik ameliyatlar sonrası skarların yumuşatılması ve düzensizliklerin giderilmesi.

LPG İLE SELÜLİT TEDAVİSİ AĞRISIZ MIDIR?

Kişinin cilt hassasiyetine göre ayarlanan LPG ile selülit tedavisi hiçbir şekilde ağrıya neden olmaz. Uygulama tamamen ağrısız olmasının yanı sıra stres azaltıcı ve rahatlatıcı etki sağlar.

LPG İLE SELÜLİT TEDAVİSİNİN KİLO VERMEDE (ZAYIFLAMA DA ) FAYDASI OLUR MU?

LPG ile selülit tedavisi cildin kalite ve görünüşüne de etki eder: bu da belli oranda kilo vermeyi kolaylaştırabilir. LPG , zayıflama süreci hızlandırır,daha etkili şekilde kilo verilmesini sağlar ve cildin sarkmasını önler.

LPG İLE SELÜLİT TEDAVİSİ DİYETİN YERİNİ TUTAR MI?

Uygun bir diyetle sağlıklı kilo düzeyi korunurken, LPG ile selülit tedavisi vücut biçimi üzeride etki sağlar.

LPG İLE SELÜLİT TEDAVİSİ SPORDAN DAHA MI ETKİLİDİR?

Spor çok yararlı olmakla birlikte, selülite tek başına mücadele edemez. Sporu LPG tedavisiyle birleştirmek gerekir.

LIPOSUCTION YERİNE LPG İLE SELÜLİT TEDAVİSİ KULLANILABİLİR Mİ?

Liposuction teknikleri vücudun biçimi ve hacmine etki etmek üzere kullanılmaktadır. Selülit tedavisi ile ilgili bir etkisi yoktur ve cilt görünüşüyle ilgili problemleri gideremez. Sonuç olarak, LPG selülit tedavisi plastik cerrahiyi harika bir şekilde tamamlar.

LPG İLE SELÜLİT TEDAVİSİNİN ETKİNLİĞİ BİLİMSEL OLARAK KANITLANMIŞ MIDIR?

LPG yöntemiyle alınan sonuçlar önde gelen Amerikan ve Avrupa üniversitelerinde yapılan bilimsel çalışmalarda teyit edilmiştir. Selülitlere karşı mücadelenizde dostunuz, sağlığınızın kaynağı LPG, her yaşta kadının faydalanabileceği zamanın yıpratıcı etkilerini geri çeviren etkili bir tedavi yöntemidir. Zamanla dolaşım probleminin artması sonucu selülitin tipik görüntüsü olan portakal kabuğu görüntüsünün oluşması ve cildin elastikiyetini kaybetmesine yol açar. LPG yöntemiyle cildin mikrodolaşımı yeniden sağlanmakla bağ dokusunun kendini tamir etmesine yardım etmekte böylece cildin tonu ve görünümüne katkı sağlamaktadır.

SONUÇ

Haftada iki gün 35 dakikalık seanslar halinde uygulanan sırasında hastaya özel LPG kıyafetleri giydirilerek, Vücut şekli korunur.Derişim en ihtiyaç duyulan bölgelerde yaratılırken, tedavi gerektirmeyen bölgelerdeki deri tabakasında istenmeyen incelmeler önlenir. Dahası LPG, rahatlatıcı mesaj hareketiyle, stresinizi de alır.

Her yaş için uygun olan LPG özellikle yaşlanmanın etkilerini gidermekte birebirdir. İlerleyen yaşla birlikte, dolaşım bozuklukları iyice artmakta, selülitin ?portakal kabuğu? görüntüsü yerleşmekte ve cilt gevşemektedir. LPG ile selülit tedavisi yöntemi kılcal damarlardaki lokal dolaşımı arttırarak (local microcirculation) bağ dokusunu besler. Böylece cilde diri bir görüntü kazandırır.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

soğuk lipoliz

Soğuk Lipoliz Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 25, 2019
Oku
vaser-liposuction

Vaser Liposuction

Doç. Dr. Tayfun TürkaslanŞubat 2, 2017
Oku

Mora Terapi Nedir ? Mora Terapi ile Kilolardan Nasıl Kurtulunur?

Estetik Haber DiyetisyenNisan 2, 2015
Oku

Bölgesel Zayıflamada Ozon Lipoliz

Estetik Haber DiyetisyenNisan 2, 2015
Oku

Pilates Nedir? Faydaları Nelerdir?

Estetik Haber DiyetisyenMart 1, 2015
Oku

Power Plate ile Zayıflayın

Estetik Haber DiyetisyenŞubat 19, 2015
Oku

Bölgesel Zayıflamada Ultrashape Yöntemi

Estetik Haber DiyetisyenŞubat 18, 2015
Oku

Bölgesel Zayıflamada Yeni Trend Soğuk Lipoliz

Estetik Haber DiyetisyenOcak 23, 2015
Oku

Kavitasyon ile Zayıflama

Estetik Haber DiyetisyenOcak 3, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan