Güzellik

Cilt Lekeleri ve Dövme Sildirmede Devrim!

Cilt Lekeleri ve Dövme Sildirmede Devrim!
Arzu Güngör

Adını saniyenin trilyonda biri “pikosaniye”den alan ve tüm dünyada lazer teknolojinin son noktası olarak nitelendirilen PicoSil (PicoSure) artık Türkiye’de…

“Amerika’da dövme sildirme konusunda fenomen haline gelen bu teknolojiyi Türkiye’de bir ilk olarak kliniğime getirmek açıkçası benim için büyük mutluluk,” diyen Dr. Hüseyin Tırman, medikal estetik uzmanı olarak şunu vurguluyor: “Herkese yapılması gereken uygulama yoktur, kişinin kendisine ve ihtiyacına özel çözüm vardır.”

Yıllardır üstümüzde taşıdığımız ama artık istemediğimiz dövmeler, çiller, akne izleri ya da yaşlılık belirtisi çeşitli izlerden kurtulmak, PicoSil ile artık çok kolay. Oldukça konforlu bir yöntem olan PicoSil ile tedavinin üzerinden sadece 24 saat geçince, normal hayatınıza dönebiliyorsunuz.

Artık aylarca beklemenize gerek yok; bir önceki gün bile yaptırmış olsanız, ertesi gün PicoSil ile dövmenizi sildirmeniz mümkün. Mavi ve yeşil renkler dahil, renkli dövmelerinizden de PicoSil ile çok kısa sürede kurtulabilirsiniz. PicoSil, aynı zamanda yüzdeki ve vücuttaki yaşlılık belirtilerine de aynı performansla hızlı ve etkili bir şekilde çözüm sunuyor.

Az seans, düşük enerji, az yan etki, hızlı renk soldurma, fotomekanik efekt…

İnsanın teknoloji ve hıza olan tutkusu her zaman hayatını kolaylaştırmış ve sorunları çözmesinde yardımcı olmuştur. Daha hızlı bilgisayar, daha hızlı telefon, daha hızlı internet, daha hızlı tren, daha hızlı araba vb arayışları her zaman devam edecektir.

Tıp dünyasında da daha hızlı tedavi arayışları hız kesmeden devam etmektedir. PicoSil’in de son dönem en hızlı teknolojilerden biri olduğunu belirten Dr. Hüseyin Tırman; bu kadar hızlı atım gücüne sahip bir teknolojiyle yapılacak işlemlerin de, hem kısa süreli, hem de daha etkili olduğunu ve piko saniye teknolojisi, PicoSil’in fotomekanik etkisiyle çevre dokulara zarar vermeden, dövmeyi ciltten kolayca parçalayarak sildiğini vurguluyor.

Herkesin sevimli bulduğu ama sizin bir türlü sevemediğiniz çillerinize veda etmeye hazır mısınız?

Vücudunuzda yıllardır taşıdığınız ya da sonradan oluşan çiller ve melanin pigmenti eksikliği sonucu oluşan çeşitli lekelere de PicoSil sayesinde veda edebilirsiniz.

Lazerler birçok alanda, tıp dünyasında kullanılmakta. Leke ve dövme silme işlemlerinde milisaniyeler ile başlayan süreç günümüzde artık picosaniye denilen saniyenin trilyonda (1/1.000.000.000.000) biri kadar kısa sürelere indirildi. Bu dokularda ister leke, ister dövme olsun yok edilmek istenen pigment dediğimiz boya maddelerinin tedavisinde yeni bir dönem başlattığının altını çizen Dr. Tırman şu noktalara dikkati çekiyor:

“Bu sayede lazer ışığı cilde o kadar hızla verilir ki hedeflenen leke veya dövme boyaları kum taneleri gibi çok küçük parçalara ayrılabilir. Şöyle örnek verebiliriz: Bir bardağı elinizden düşürüp kırdığınızda büyük parçalar halinde kırılır. Aynı bardağı yere hızla çarptığınızda ise çok daha minik parçalara ayrılıp Tuzla buz olduğunu görürsünüz. Lazer teknolojileri de lekeyi parçalamak için tasarlanmıştır.

Bu leke ne kadar çok küçük parçalara ayrılırsa vücudun makrofaj dediğimiz savunma hücreleri tarafından daha kolay yutularak bir tür sindirim ile yok edilerek tedavi edilir. Büyük birkaç parçaya ayrılmış bir bardağı mı, yoksa tuzla buz olmuş minik cam tanelerini mi elektrik süpürgesi ile vakumlayıp temizlemek daha kolaydır?

Büyük parçalar süpürgenin ucu ve hortumundan geçemeyeceği için temizlenemeyecektir. Bu özellik nedeni ile eski teknoloji ile silinemeyen leke ve dövmeleri tamamen silmek artık mümkün olmaktadır.”

Bedeninizde istemediğiniz her türlü ize, yan etkisiz ve kesin bir çözümle veda edin!

İkinci önemli üstünlüğünü ise şöyle açıklıyor Dr. Tırman: “Mevcut leke ve dövme silme lazerlerinin hedefinde olan unsur bugüne kadar 1064 dalga boyu olan su molekülleri idi. Yani o bölgeye gönderilen lazer ışıkları lekeyi oluşturan melanin adlı pigment tarafından emilemiyordu. Ancak o bölgedeki suyun ısıtılması ile leke ve dövme boyaları etkilenerek parçalanıp yok edilmek isteniyordu.

Picosil ile 755 dalga boyunda verilen lazer enerjisi artık direkt olarak leke ve dövme boyaları tarafından emilmektedir. Günlük hayatımızdan örnek verirsek; çaydanlıkta ısıtmak istediğimiz suyu istediğimiz sıcaklığa ulaştırmak için önce çaydanlığın metal kısmını ısıtmak gerektiğinden hem daha uzun süreye, hem de çok daha fazla enerjiye ihtiyaç vardır. Oysa aynı suyu kombi ya da şofben aracılığı ile anında ısıtarak almak mümkündür.

Bu dalga boyu sayesinde hem cilt çok fazla enerjiye maruz kalmayıp, yanık gibi tedavi sırasında oluşacak sorunlardan korunur hem de doğrudan hedef boyalara ulaşılarak çok hızlı şekilde sonuca ulaşılır.”

PicoSil ile hangi sorunlar tedavi edilebilir?

• Güneş lekeleri
• Doğum sonrası kadınların yüzünde oluşan lekeler
• Yaşlanmaya bağlı lekeler
• Melazma
• Her renk dövmeler (Mavi ve yeşil renkler dahil)
• Ota nevüs gibi mavi renkli olanlar dahil doğum lekeleri
• Lentigo
• Çiller
• Akne izleri

Arzu Güngör
Estetik ve Plastik Cerrahi Danışmanı | Estetik cerrahi seçimi bir denge işidir. Kâr ve zararını iyice anlamak ve teraziye koyup tartmak gerekir. Acele etmeden telaşa kapılmadan, dinleyin ve araştırın. Doktorunuza tüm sorularınızı sorun. Operasyon sonrası da önemli süreçtir. Bu dönemin üstesinden kolayca gelebilmek için, desteğini her zaman hissedeceğiniz doktordan yana seçiminizi yapın.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik
Arzu Güngör

Estetik ve Plastik Cerrahi Danışmanı | Estetik cerrahi seçimi bir denge işidir. Kâr ve zararını iyice anlamak ve teraziye koyup tartmak gerekir. Acele etmeden telaşa kapılmadan, dinleyin ve araştırın. Doktorunuza tüm sorularınızı sorun. Operasyon sonrası da önemli süreçtir. Bu dönemin üstesinden kolayca gelebilmek için, desteğini her zaman hissedeceğiniz doktordan yana seçiminizi yapın.

Güzellik

masseter botoks

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Herşey Burada!

Dr. Özgür Esen ÇetinerKasım 5, 2019
Oku
ameliyatsız yanak inceltme

Ameliyatsız Yanak Nasıl İnceltilir?

Dr. Özgür Esen ÇetinerEkim 15, 2019
Oku
jawline dolgusu

Jawline ve Diğer Dolgu Uygulamaları Gün Geçtikçe Popülerleşiyor

Dr. Özgür Esen ÇetinerEylül 27, 2019
Oku
h100 asisi

Daha Genç Bir Cilt İçin H100 Aşısı!

Dr. Mehmet AkgünTemmuz 29, 2019
Oku
meme implantı

Kadınlar da Göğüs Şekil Bozukluklarına Dikkat!

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşTemmuz 29, 2019
Oku
soğuk lipoliz

Soğuk Lipoliz Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 25, 2019
Oku
microblading

Kusursuz Kaşlar İçin Microblading!

Uzm. Est. Seher TunalıMayıs 25, 2019
Oku
burun estetiği

Burun Estetiğinde Sizi Doğru Sonuca Götüren Saklı Kurallar

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşMayıs 25, 2019
Oku
akıllı dolgu

Kolajen Üretiminde “Akıllı Dolgu”

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 18, 2019
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan