Cinsellik & Seks

Klitoris Nedir?

Klitoris Nedir?
Estetik Haber

Konumuz kadın orgazmındaki hassas düğme. Yani klitoris… Peki ne kadar bilgiye sahibiz? İşte merak edilen sorular ve cevapları…

BUZDAĞI GİBİ

Fransız Generali Napolyon Bonaparte’ın kardeşinin torunu, Freud’cu psikanalist Marie Bonaparte, orgazm olmak için klitoris ile vajina arasındaki mesafenin daha kısa olması gerektiğini ve bu mesafenin fazla olduğu kadınların orgazm olamadıklarını öne sürüyordu. Hatta bunu ispatlamak için kendisi de bir ameliyat geçirmişti ancak sonuç başarılı olmadı. Neden dersiniz? Çünkü ameliyat sırasında klitorisin sadece görünen kısmı yani dörtte biri yerinden oynatılmış ve geriye kalan bölümüyle sinir bağları da kesilmişti. Oysa geride bir gövde, bacaklar, bezler, tomurcuklar gibi birçok bölüm bulunuyordu.

PENİSE BENZİYOR

Söz konusu cinsellik olunca kadınlar ve erkekler sandığımız kadar farklı değil. Onların penisi varsa bizim de klitorisimiz var. Fark sadece görüntüde… Bunu kabullenmeyi kolaylaştıracak bir bilgi verelim: Anne karnında 12 haftaya kadar tüm bebeklerin genital dokusu aynıyken, daha sonra cinsiyete göre şekillenmeye başlıyor. Yani klitoris de penis de aynı malzemeden üretiliyor. Klitorisin de tıpkı penis gibi bir başı, sünnet derisi gibi bir örtüsü, erektil bir dokusu var ve bedenini tanıyan kadınlar bilir ki uyarıldığı zaman o da sertleşiyor, büyüyor. Üstelik bir de avantajı var: Görünmediği için biz kadınlar “boyu mu işlevi mi?” tartışmasına girmek zorunda kalmıyoruz.

BÜYÜYOR

Bir kadının klitorisi ergenlikten itibaren hormonların etkisi ile büyüyor. Ergenlik sona erdiğinde klitoris 1,8 kat büyümüş oluyor. 32 yaşında bir kadının klitorisi ise ergenlik öncesinin dört katı büyüklüğe ulaşıyor. Menopozdan sonra ise kadının doğduğu gündekinin yedi katına çıkmış oluyor. Dar bir bölgeden bahsettiğimiz için bu büyüme dışarıdan fark edilmiyor. Ancak ileri yaştaki kadınların seksten daha fazla zevk alabilmesinin altında bu ölçü değişikliğinin etkisinin de olduğu düşünülüyor.

BİRİ KENDİNE

ÖZEL Kimi küçük, kimi daha büyük, kimi derinde kimi daha ortada… Kimi uyarılınca büyüyor kimi saklanmayı tercih ediyor. Bazısı sert dokunuşlardan hoşlanıyor bazısı nezaketten… Yani herkesin aşk tomurcuğu kendine has özelliklere sahip… Bu da herkesin bu noktadan en yüksek zevki nasıl alacağını kendisinin belirleyeceğini gösteriyor.

ORGAZMI GARANTİLİYOR

Kadınların sadece yüzde 30’u vajinal orgazm olabiliyor. Geriye kalan yüzde 70 ise klitoris ile temasa ihtiyaç duyuyor. Okşama, oral temas ve seks oyuncakları ile klitorisi uyarmak mümkün. Tercih sizin…

YAŞLANMIYOR

Cildinizi kırışıklıklardan korumak için çok çaba ve para harcıyor olabilirsiniz. Neyse ki klitoris için böyle bir derdiniz yok çünkü o hiç yaşlanmıyor. Eğer bugüne kadar onunla ilişkiniz iyi değilse, “Artık iş işten geçti” diye düşünmenize gerek yok. En enerjik hali ile sizin onu keşfetmenizi bekliyor.

ÇOK HASSAS ÇOK

Klitorisin üzerinde 8 bin sinir ucu bulunuyor. Peniste ise sadece 4 bin tane! Erkeklerin cinsellikten daha fazla zevk aldığı kalıbını yıkmak için bundan daha fazla kanıta ihtiyacımız var mı? Bu küçük görünümlü bölgede hissedilen zevk pelvik bölgemizdeki 15 bin diğer sinir ucunu da etkiliyor.

HER DİŞİDE VAR

Evet, tüm memeli hayvanların dişilerinde klitoris var. Biz insanlar ise onu daha verimli kullanabilme becerisine sahibiz. Değilsek, bize verilmiş büyük bir armağanı göz ardı ediyoruz demektir.

TEK AMACI ZEVK

Vücudunuzda birçok erojen bölge olabilir. Bu noktalar kadından kadına değişiklik de gösterebilir. Sadece boynunuz öpüldüğünde kendinizden geçebilirsiniz ama boynunuzun başınızı taşımak gibi çeşitli başka görevleri de vardır. Klitoris ise her kadında sadece tek bir amaçla bulunur: zevk almak! Ona hak ettiği değeri yükleyin ve görevini yapmasına izin verin.

GEVŞEYİN

Eğer rahat değilseniz ve hatta kendinizi stres altında hissediyorsanız cinsellik anlamında hedefe ulaşmanız zor olabilir. Bulunduğunuz mekanın sizi huzursuz etmediğinden, tamamen yalnız ve güvende olduğunuzdan emin olun. Tabii her an yakalanma korkusu sizi daha çok tahrik etmiyorsa…

ACELE ETMEYİN

Orgazm olmak için telaş ederseniz sonuç hüsran olabilir. Eğer yeterince zaman ayırırsanız buna değeceğinden emin olabilirsiniz.

POZİSYONUNUZU BULUN

Herkesinki farklı olabilir. Nasıl rahat ediyor ve daha çok uyarılıyorsanız o pozisyonu seçin.

JEL KULLANIN

Özellikle ıslanma sorununuz varsa bir kayganlaştırıcı jel çok daha kolay uyarılmanızı ve orgazma ulaşmanızı sağlayacak.

DOKUNUN

Klitoral yoldan orgazm olmanın en kolay yolu ona dokunmak. Yumuşak dokunuşlarla başlayıp hızlanabilirsiniz. Partnerinizden bunu yapmasını isteyebilirsiniz. Bu aşamada hayal gücünüzü sınırlamayın; dokunuşlar her zaman elle olmak zorunda değil. Diğer yandan cinsel birleşme sırasında klitorisinizi uyararak orgazma ulaşabilirsiniz. Bunun için yine ikinizden biri ellerini kullanabilir ya da pozisyonunuzu partnerinizin aynı zamanda klitorisinize de temas edeceği şekilde ayarlayabilirsiniz.

KLİTORİS UYARILMAYI BEKLİYOR

Yalnız başınıza zevk almak ya da partnerinizin klitoriste bir keşif gezisine çıkmasını istiyor olabilirsiniz. O zaman bir rotanız olmalı.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cinsellik & Seks

Cinsellik & Seks

cinsel karakteriniz

Cinsel Karakterinizi Tanıyor Musunuz?

Estetik HaberŞubat 1, 2017
Oku
fuck buddy

Seks Arkadaşı mı Sevgili Mi?

Estetik HaberAralık 23, 2016
Oku
seks

Seks İçin En İyi Zaman

Estetik HaberAğustos 15, 2016
Oku
tantra

Cinsel Yeteneklerinizi Tantra İle Geliştirin!

Estetik HaberMart 17, 2016
Oku
hassas

Vücudunuzdaki En Hassas Noktaları Keşfedin!

Estetik HaberMart 8, 2016
Oku
oral-seks-2

Erkekler Oral Seksi Seviyor!

Estetik HaberŞubat 25, 2016
Oku
on-sevisme

Ön Sevişmenin İdeal Süresi Nedir?

Estetik HaberŞubat 13, 2016
Oku
daha-iyi-seks

Daha İyi Bir Seks İsteyenler Buraya!

Estetik HaberŞubat 2, 2016
Oku

Erkekler Seks Sırasında Ne Düşünüyor?

Estetik HaberOcak 11, 2016
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan