Estetik

Kalça (Popo) Estetiği Kimlere Yapılır?

Kalça (Popo) Estetiği Kimlere Yapılır?
Estetik Haber

Kalçalarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız bu operasyon tam da size göre.

Popo estetik ameliyatı son zamanlarda kalçalarının daha sıkı, yuvarlak ve kalkık görünmesini, daha genç ve kıvrımlı bir görüntüye sahip olmayı isteyen pek çok kadın tarafından tercih edilen güvenli bir operasyondur.

Kalçalarının daha dolgun görünmesini isteyen kadınlar bu ameliyata büyük ilgi göstermektedirler. Bu ameliyattan sonra kıyafetler ve mayolar üzerinizde çok daha güzel durur, vücudunuz daha orantılı ve biçimli görünür.

Popo estetiği kimlere yapılır?

Eğer poponuz vücudunuza oranla çok küçükse ve daha dengeli bir vücut istiyorsanız, kilo alıp verme veya yaşlanma gibi durumlar poponuzun gevşemesine, sarkmasına ya da düzleşmesine sebep olduysa, kıyafet ya da mayolarınız poponuzun üstünde torbalanma yapıyorsa ya da üzerinize bir türlü tam oturmuyorsa, kısacası kalçalarınızın boyu ve şekli sizi mutsuz ediyorsa ve daha kıvrımlı hatlara sahip olmak istiyorsanız, popo estetiği ameliyatı sizin de ihtiyacınız olan şey olabilir.

Popo estetiği nasıl yapılır?

Eğer kalçanızdan memnun değilseniz, şikayetiniz ve istekleriniz doğrultusunda yapılacak estetik ameliyatın türü değişiklik gösterir. Uygulanabilecek işlemler arasında popo kaldırma, iç ve dış kalçada fazla kilonun ve yaşın etkilerini azaltmak ve kalça derisini sıkılaştırmak gelir.

Kalçanızda sarkma gibi problemler yoksa popo kaldırma ameliyatı sadece liposuction, yağ enjeksiyonu ya da dolgu yöntemleri ile yapılabilir. Vücudun çeşitli bölgelerinden alınan yağ dokuları saflaştırılarak popoya enjekte edilir ve böylece poponun dik ve dolgun görünmesi sağlanır. Düşük olan bölge kaldırılarak alttaki kıvrımlar belirgin hale getirilir, alınan yağ yukarıdaki kısma verilerek kalkık yani çıkık bir görüntü verilir. Bu işlemler için lokal anestezi yapılması genellikle yeterlidir.

Eğer fazla kilo ve yaşlanmaya bağlı sarkma ve deformiteler varsa ameliyat genel anestezi altında askılama ve germe işlemi yapmak gerekebilir. Bel bölgesinden gererek popo kaldırılır. Hasta ayaktayken kalçası verilecek olan şekle göre işaretlenir. Fazla deri ve yağ çıkarılır, kalça derisi kaldırılır ve sıkılaştırılır. Ameliyat izlerinin kasık gibi bölgelerde gizli kalması sağlanır. Daha sonra yağ enjekte edilerek ya da implant kullanılarak şekil verilir.

Kalça estetiği genellikle kalçalarında ve uyluklarında çok miktarda gevşek, sarkık deri olanlara uygulanır. Bu aynı zamanda selülit görünümünü de iyileştirebilir. Amacı aşırı kilo kaybı ve yaşa bağlı olan deri esnekliğinin yitirilmesinden sonra vücudu daha normal bir görünüme getirmektir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Estetik

masseter botoks

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Herşey Burada!

Dr. Özgür Esen ÇetinerKasım 5, 2019
Oku
ameliyatsız yanak inceltme

Ameliyatsız Yanak Nasıl İnceltilir?

Dr. Özgür Esen ÇetinerEkim 15, 2019
Oku
jawline dolgusu

Jawline ve Diğer Dolgu Uygulamaları Gün Geçtikçe Popülerleşiyor

Dr. Özgür Esen ÇetinerEylül 27, 2019
Oku
h100 asisi

Daha Genç Bir Cilt İçin H100 Aşısı!

Dr. Mehmet AkgünTemmuz 29, 2019
Oku
meme implantı

Kadınlar da Göğüs Şekil Bozukluklarına Dikkat!

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşTemmuz 29, 2019
Oku
burun estetiği

Burun Estetiğinde Sizi Doğru Sonuca Götüren Saklı Kurallar

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşMayıs 25, 2019
Oku
akıllı dolgu

Kolajen Üretiminde “Akıllı Dolgu”

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 18, 2019
Oku
genital estetik

Vajen Daraltma (Genital Estetik)

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşMart 6, 2017
Oku
selülit tedavisi

Selülit Cerrahisinde VASER-Smooth Etkisi

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşŞubat 7, 2017
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan