Kadın Sağlığı

Kadınlar En Çok Bunları Araştırıyor!

Kadınlar En Çok Bunları Araştırıyor!
Estetik Haber

Kadınlar en çok doğum kontrol haplarını, doğum kontrol yöntemlerini ve gebe kalamamayı araştırıyor.

Kadın sağlığı ile ilgili doğru, güvenilir ve bilimsel bilgileri topluma ulaştırmak için Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin desteğiyle Bayer tarafından hayata geçirilen kadinsagligitv.com ara dönem verilerini açıkladı.Eylül 2014’ten bu yana web siteye gelen4 binden fazla sorunun ve video izlenme rakamlarının analiz edilmesine dayanan verilere göre kadınların en fazla merak ettikleri konular: doğum kontrol hapları, doğum kontrol yöntemleri ve gebe kalamama.

Kurulduğu günden itibaren 300 bin ziyaretçi ve 5 binden fazla canlı yayın katılımıyla 4 binin üzerinde farklı soruya yanıt veren kadinsagligitv.comara dönem raporunu açıkladı.

100’ün üzerinde uzman doktor, Kadın Sağlığı TV üzerinden yayınlanan canlı yayınlar ve soru cevap bölümleri; doğum kontrol, cinsel sağlık, kısırlık, gebe kalamama, gebeliğe hazırlık, adet dönemi, mutlu cinsellik, vajinal estetik, menopoz gibi kadınları yakından ilgilendiren farklı konularda kadınları bilgilendiriyor.Kadın Sağlığı TV ara raporuna göre şu ana kadar kadınların en çok merak ettiği konular ve izlenme rakamları şöyle:

Merak Edilen Konular

Merak Edilen Konular

En Çok İzlenen 5 Video:

En Çok İzlenen 5 Video

En Çok İzlenen 5 Video

2014’te Türkiye’nin 18 ilinde kadınlar yapılan yüz yüze anketler sonucunda, kadınların sağlık konusunda karşılanmamış doğru bilgi ihtiyacına yönelik olarak hayata geçirilen kadinsagligitv.com kadın sağlığının bilimsel ve güvenilir adresi olarak hizmet vermeye devam ediyor. Canlı internet televizyonu üzerinden alınan bilgilerin jinekolog muayenesinin yerine geçmediğinin altını çizen Bayer Kadın Sağlığı ve Erkek Sağlığı Pazarlama Müdürü Pelin İçil, 2014’te Türkiye’nin 18 ilinde yaptıkları ön araştırmada kadınların %50’sinin jinekoloğa daha önce gitmediğini belirttiğine dikkat çekiyor ve devam ediyor: “Kadınların çoğu zaman sağlık problemlerini dile getirmekten çekindiğini ve jinekoloğa gitmekten endişe duyduklarını gözlemliyoruz. Aslında Kadinsagligitv.com’u hayata geçirirken kadın sağlığı konularında eksik olan bilinci artırmayı ve sağlık konusunda akıllarına gelen tüm soruları yöneltebilecekleri bir platform oluşturmayı hedefledik. Kadınlardan aldığımız geribildirimler ise doğru yolda olduğumuzu kanıtlıyor. Kadın Sağlığı TV’nin arkasında özenle çalışan ve işi sahiplenen büyük bir ekiple çalışmaktan ise son derece gururlu ve mutluyum.’’

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadın Sağlığı

Vajina-kokusu

Vajina Kokusu Nasıl Giderilir?

Estetik HaberEylül 21, 2016
Oku
lipodem

Lipödem Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşŞubat 18, 2016
Oku
ADET

Adet Döneminde Cinsel İlişkiye Girmeyin!

Estetik HaberKasım 23, 2015
Oku
sigil

Genital Siğilin Tedavisi Nasıl Yapılır?

Estetik HaberKasım 4, 2015
Oku
hamilelikte-grip-asisi

Hamileler Grip Aşısı Yaptırabilir mi?

Estetik HaberEkim 26, 2015
Oku
dogum-kontrol-hapi-nasil-kullanilir

Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır?

Estetik HaberEkim 20, 2015
Oku
tup-bebek

Tüp Bebek Tedavisinin Tutmama Nedenleri

Estetik HaberEkim 17, 2015
Oku
Ertesi-Gün-Hapı

Ertesi Gün Hapı Ne Zaman Alınmalı?

Estetik HaberEylül 16, 2015
Oku
hamile

Hamile Kalmadan Önce Alınacak Önlemler

Estetik HaberEylül 7, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan