Bitkiler

Hiperaktivite İçin Şifalı Bitkiler

Hiperaktivite İçin Şifalı Bitkiler
Estetik Haber

Hiperaktivite ve dikkat eksiliğinin belirtileri nelerdir?

 

Bir kişide hiperaktivite ve dikkat eksikliği sorunundan şüphelenmek için bazı belirtilerin olmasına bakılır. Hiperaktivite ve dikkat eksikliğinde kişide konsantre olmakta zorlanma, kısa süreli dikkat edebilme, unutkanlık, sinirlilik, uykusuzluk, huzursuzluk, organize olamama, ruh halinde dalgalanmalar ve depresyon gibi belirtiler görülmektedir. Hiperaktivite ve dikkat eksikliği beynin retiküler aktive sistemindeki bir sorundan kaynaklanır. Bu sorunun çözümünde birçok çözüm yöntemi bulunmaktadır. Bitkisel çözümler de hiperaktivite ve dikkat eksikliğinin tedavisinde faydalı olmaktadır.

 

Hiperaktivite ve dikkat eksikliği için bitkiler

 

Sarı papatya: İnsanlar genelde sarı papatya çayını gece yatmadan önce uykuyu kolaylaştırması veya sinirleri yatıştırması için içerler. Sarı papatya çiçeğinin ekstresinin hiperaktivite ve dikkat eksikliği sorunu olan kişilerde endişeyi hafifletici bir etkisi bulunmaktadır. Bir kişinin sakinleşmesi bir işe daha iyi odaklamasına ve daha uzun süre dikkat göstermesine yardımcı olur.

 

Gotu Kola: Gotu Kola vücuttaki kan dolaşımını artırmaktadır. Gotu Kola ayrıca hiperaktivite ve dikkat eksikliği sorunu yalayan kişilerde hafızayı ve konsantrasyonu geliştirici bir etkiye sahiptir.

 

Ginkgo Biloba: Ginkgo Biloba yaprağının ekstresi merkezi sinir sistemi ve beyinle ilgili sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. Gingo Biloba bitkisi kan dolaşımını geliştirmekte ve antioksidan bir etki yaratmaktadır. Ginkgo Biloba dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorununda da alternatif bir tedavi olarak kullanılmaktadır.

 

Rooibos ( Kırmızı Çalı ): Rooibos bitkisi oldukça fazla miktarda antioksidan, mineral, C vitamini ve alfa hidroksi asit içermektedir. Stres ve uykusuzluk sorunun tedavisinde faydalıdır. Anti anksiyete özelliği vardır.

 

Yulaf samanı: Yulaf samanı mineral zengini olup birçok besleyici içecekte kullanılmaktadır. Yulaf samanı hiperaktivite ve dikkat eksikliği sorununda hafifletici bir etki yapmaktadır.

 

Oğulotu: Yatıştırıcı bir etki yapmaktadır. Hiperaktivite ve dikkat eksikliği tedavisinde kullanılmaktadır. Oğulotunun zihinsel performansı ve dikkati geliştirdiği, hafızada olumlu etkiler yaptığı düşünülmektedir.

 

Kediotu: Kediotunun uykusuzluk sorunu çeken kişilerde faydalı olduğu bilinmektedir. Kediotu bitkisi ayrıca yatıştırıcı ve stresi azaltıcı etkilere sahiptir.

 

Alıç: Alıç bitkisi beyinde dolaşımı geliştirmektedir. Hiperaktivite ve dikkat eksiliği yaşayan kişilerde faydalıdır.

 

Dikkat edilmesi gerekenler:

 

Yukarıda belirtilen bitkisel birçok amaç için kullanılabilmektedir. Buna dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunu da dahildir. Fakat bu tür bitkisel tedavileri kullanmadan önce hekime danışmak en doğrusudur. Çünkü bu tür bitkiler her ne kadar doğal olsa da yanlış veya aşırı kullanılması olumsuz etkiler yaratabilir. Ayrıca bu tür ürünleri kullanmadan önce kullanım kurallarına mutlaka uymak gerekir.

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitkiler

chia

Chia Tohumu’nun Faydalarını Biliyor musunuz?

Estetik HaberŞubat 14, 2016
Oku
karnıbahar

Karnabaharın Her Derde Deva Olduğunu Biliyor muydunuz?

Estetik HaberKasım 12, 2015
Oku

Ceviz Yaprağının Faydaları

Estetik HaberEkim 12, 2015
Oku

Kuru Cilt İçin Tonik

Estetik HaberEkim 12, 2015
Oku

Kudret Narı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Estetik HaberEkim 5, 2015
Oku

Ağız Felcine Hangi Bitki İyi Gelir

Estetik HaberEkim 5, 2015
Oku

Bel Ağrısı için Şifalı Bitkiler

Estetik HaberEylül 18, 2015
Oku

Mürdüm Eriğinin İnanılmaz Faydaları

Estetik HaberEylül 10, 2015
Oku

Yabani Enginar Faydaları

Estetik HaberEylül 8, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan