İkili İlişkiler

Hanımlar Dikkat! Erkekler Bunlara Katlanamıyor…

Hanımlar Dikkat! Erkekler Bunlara Katlanamıyor…
Estetik Haber

İlişkilere biraz da erkeklerin açısından bakmaya ne dersiniz?

Sağlıklı bir ilişki yürütmek ve o ilişkide iki tarafın da eşit derecede mutlu olması biraz zor. İlişki konularında herkesin kendi deneyimlerinden yola çıkarak, söyleyecek birçok sözü olduğunu da kabul ediyoruz. Peki bu konulara daha çok kadınların gözünden bakıyor olabilir miyiz? Sanki daha çok kadınların ilişkideki durumunu konuşuyor, erkeklerin ne düşündükleri ya da ne hissettikleri konusunda daha az kafa yoruyoruz. Bu yazıda, bunu telafi edelim, biraz da eğlenceli bir tonda, erkeklerin kızlarda ‘pek de sevmediği’ konulara göz atalım istedik.

1. Kızların çok sık trip atması. Evet, beklenen madde ilk sırada. Erkekler bu durumdan gerçekten çok şikayetçi. Konuştuğumuz erkeklerin çoğu, kızların neden her şeye bu kadar takıldığını ve neden bu kadar çok trip attıklarını anlayamıyor. Galiba biraz da haklılar.

2. İlk maddeyle de bağlantılı olarak regl döneminin her şeye bahane edilmesi. Bir erkeğe bu konuyu soracak olursanız şu cevabı almanız çok muhtemel: ‘Bir hafta regl dönemi, bir hafta öncesi e bir hafta da sonrası derseniz, bir ay zaten kaç hafta?’ Evet biliyoruz, regl dönemi gerçekten zorlu oluyor bazen biz de kendimizi kontrol edemiyoruz, ama sizce de bazen biraz abartmıyor muyuz?

iliski

3. Kızların, sözümüz meclisten dışarı ama ‘fil hafızalı’ olması. Hatta bazılarımızda bu neredeyse kindarlığa kadar gidiyor. Genelde bir kız iyi ya da kötü hiçbir şeyi unutmuyor. Bu yüzden de genelde erkekler ilk tanışıldığı güne dair çok detay hatırlamazken, kızların unuttuğu bir şey neredeyse yoktur. Bir tartışma yaşandığında kızlar iki-üç ay hatta bir sene önceki mevzuyu dahi açabilir.

4. Kızların her şeyin altında bir anlam araması. Bazen, bir cümle ya da hareketin gerçekten bir anlamı olmayabilir arkadaşlar, öncelikle bunu kabul etmek gerekir. Birçok erkek, kendilerinin düz mantık olduğunu o yüzden bir düşünce ya da sözün neden ve nasıl bu kadar dallanıp budaklandığını anlamadıklarını söylüyor.

5. Sürekli ilk adımın erkeklerden beklenmesi. Bizce bu aslında en önemli maddelerden biri. Genelleme yapmak pek istemesek de kızların çoğunluğunda ilk adımı, ilk mesajı karşısındakinden beklemek gibi bir özellik var diyebiliriz. Karşımızdakilerin de insan olduğunu ve bizler gibi hisler taşıdıklarını unutmamamız gerekiyor. Dolayısıyla siz nasıl hoşlandığınız kişiden mesaj alınca mutlu oluyorsanız, onlar da aynı şeyi hissedebilmek istiyor diyoruz.

Şunu unutmamak gerek; bu saydığımız maddelerle genellemeler yapmak pek doğru olmaz. Çünkü her insan ve ilişki aslında kendine özgüdür. Ancak bunlara dikkat ettiğinizde daha bir mutlu bir aşk hayatınızın olma ihtimalini de göz ardı etmeyin! Son olarak, her zaman en doğru yaklaşımın kendiniz olmak olduğunu da lütfen unutmayın!

Kaynak : Elle

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İkili İlişkiler

İkili İlişkiler

ask

Sana Aşık Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Estetik HaberEylül 8, 2016
Oku
iliski-2

İlişkiniz Kaç Aylık?

Estetik HaberMart 4, 2016
Oku
iliski

İlişkisini Uzun Tutmak İsteyenler Dikkat!

Estetik HaberŞubat 9, 2016
Oku
cinsel-yasam

Partnerinizle İlk Kez Seviştiniz… Ya Sonra?

Estetik HaberAralık 25, 2015
Oku
opusmek

Erkekleri Öpüşürken Tanımaya Ne Dersin?

Estetik HaberAralık 10, 2015
Oku
yurume

Erkekleri Etkileme Sanatı

Estetik HaberKasım 2, 2015
Oku
ask-yasi

Aşk Yaşınızı Biliyor musunuz? (Test)

Estetik HaberEkim 15, 2015
Oku
kova

Kova Erkeği Nasıl Baştan Çıkarılır?

Estetik HaberEkim 5, 2015
Oku
ideal-kadin

İdel Kadın Nasıl Olmalı?

Estetik HaberEylül 18, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan