Gebelik

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Öneriler

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Öneriler
Estetik Haber

Eğer bir bebek sahibi olmak istiyorsanız ve hamile kalmak konusunda zorluklar yaşıyorsanız veya hamile kalmayı kolaylaştırmak istiyorsanız; bunun için yapabileceğiniz bazı önemli şeyler bulunmaktadır. Aşağıda bu konuda bazı öneriler belirtilmiştir.

 

1. Hamile kalmaya karar verdiğinizde eşinizle birlikte öncelikle hekiminize görünün. Hamilelik planları, hamilelikte daha sağlıklı bir süreç geçirme, sağlıklı bir bebek için ipuçları gibi konularda hekiminize danışarak bilgiler alın. Hekiminiz size genel bir fiziksel muayene uygular. Ayrıca pap smear testi, meme testi, kapsamlı bir kan testi yapar. Böylelikle hamile kalmanızı etkileyebilecek olası durumlar ve hamilelikte olumsuz etkiler yaratabilecek şeyler şimdiden tespit edilerek önlemler alınmış olur.

 

2. Hamile kalmaya karar verdiğinizde doğum kontrol hap kullanmayı bırakın. Doğum kontrol haplarını almayı hamile kalma için çalışmaya başlamadan 3 ay önce bırakın. Bu hamile kalmanızı hızlandırmaya yardımcı olur.

 

3. Yumurtlama zamanınızı bilin. Hamile kamayı kolaylaştırmak ve hızlandırmak için en önemli faktörlerden birisi he ay yumurtlama zamanını iyi bilmektir. Bunun için www.annelikbilinci.com sitesindeki yumurtlama dönemini hesaplama hesaplayıcısını kullanabilirsiniz.

 

4. Cinsel ilişki zamanı hamile kalmayı kolaylaştıran ve hızlandıran önemli bir etkendir. Hamile kalmayı kolaylaştırmada düzenli cinsel ilişki önemlidir. Yumurtlama zamanına yakın günlerde cinsel ilişki hamile kalmayı kolaylaştırır. Yumurtlama zamanınızı hesaplayın. Yumurtlama döneminizden birkaç gün önce (  3 gün önce başlanması daha doğrudur ) cinsel ilişkiye başlayın. Bunu 1 hafta süreyle, 2 günde 1 defa ve günde 1 defa yapın.

 

5. Hamile kalmanızı kolaylaştırmak için genel sağlığınıza dikkat edin.  Alkolden ve sigaradan uzak durun. Yasak maddeler kullanmayın. Stresinizi azaltın. Düzenli egzersize başlayın. İyi dengeli bir diyet uygulayın. Uykunuza dikkat edin ve yeterince uyuyun. Bunlar hamile kalmanızı hızlandıracaktır.

 

Ayrıca hamileliğe sağlıklı bir başlangıç yapmak için ve sağlıklı bir bebek şansınızı artırmak için hamilelikten 2 ay önce günlük olarak 400 mikrogram folik asit almaya başlayın. Çünkü hamilelik öncesinde folik asit almaya başlamak ve folik asit alımını hamileliğin ilk 3 ayı boyunca devam ettirmek bebeklerde spina bifida gibi doğum kusurlarını %70 ve daha üzeri bir oranda azaltmaktadır.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gebelik

Gebelik

Hamile Miyim? İşte Belirtiler!

Estetik HaberŞubat 23, 2016
Oku

Hamilelikte İçilen Sigara Torunları da Etkiliyor

Estetik HaberEkim 6, 2015
Oku

Hamilelik Yogası ve Faydaları

Estetik HaberEylül 8, 2015
Oku

Hamilelikte En Sık Yaşanan 10 Problem

Estetik HaberAğustos 28, 2015
Oku

Hamilelikte Varis ve Önlemleri

Estetik HaberAğustos 25, 2015
Oku

Folbiol Ve Gebelik

Estetik HaberAğustos 17, 2015
Oku

Hamilelikte Bu Problemlere Dikkat!

Estetik HaberAğustos 5, 2015
Oku

Yumurtlama Öncesi Akıntı

Estetik HaberTemmuz 27, 2015
Oku

Hamilelikte Hepatid-B’ye Dikkat !

Estetik HaberTemmuz 20, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan