Bitkiler

Hafıza Kaybına Bitkisel Çözümler

Hafıza Kaybına Bitkisel Çözümler
Estetik Haber

Hafıza kaybı özellikle yaş ilerledikçe daha yaygın hale gelen bir sorun. Bununla birlikte hafıza kaybını yavaşlatmaya yardımcı olan ve hafızayı güçlendiren birçok yöntem de bulunmaktadır. Bu konuda doğal yöntemler ve hafıza egzersizleri güvenli ve etkilidir.

 

Aşağıda hafıza kaybına iyi gelen bitkisel doğal yöntemler belirtilmiştir:

 

1. Diyetinizde düzenli olarak omega 3 yağ asitlerine yer verin. Omega 3 yağ asitleri beyin aktivitelerini canlandıran bir etkiye sahiptir. Hafızayı geliştirir ve zihinsel uyanıklığı artırır. Omega 3 yönünde doğal kaynaklar kuruyemişler, deniz ürünleri ( özellikle balık ) ve ketentohumudur.

 

2. Gingko biloba alın. Gingko biloba hafıza kaybını önleyen ve hafızayı geliştiren en önemli doğal kaynaklardan birisidir. Beyindeki kan dolaşımını geliştirir. Önemli bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidan özelliğiyle vücuttaki serbest radikallerle savaşır. Kullanım için üreticinin ürün etiketindeki dozaj bilgisi gibi kullanım yönergesini okuyun.

 

3. Yemeklerinize mümkün olduğunca sık biberiye katın. Biberiye beyin fonksiyonlarını geliştirir, hafızayı güçlendirir ve konsantrasyonu artırır. Biberiyeyi aromatik banyolarda da kullanabilirsiniz. Bu da hafızaya iyi gelir.

 

4. Hafızanızı güçlendirmek için E vitamini, C vitamini gibi antioksidan desteklerinden alın. Yapılan çalışmalar düzenli olarak bu tür antioksidan desteklerinde almanın hafıza kaybını önlemede yardımcı olduğunu, bilişsel fonksiyonları geliştirdiğini ve alzheimer ve demans gibi hastalıklara karşı beyni korumaya yardımcı olduğunu göstermektedir. Kullanımı konusunda üreticinin ürün etiketindeki kulanım özelliklerine dikkat edin.

 

5. Ayrıca hafızanızı geliştirmek ve hafıza kaybını yavaşlatmak için zeka oyunları, kitap okuma, yazma, müzik dinleme gibi şeyleri mutlaka yapın.  Düzenli egzersiz yapın. Uykunuzu iyi alın.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitkiler

chia

Chia Tohumu’nun Faydalarını Biliyor musunuz?

Estetik HaberŞubat 14, 2016
Oku
karnıbahar

Karnabaharın Her Derde Deva Olduğunu Biliyor muydunuz?

Estetik HaberKasım 12, 2015
Oku

Ceviz Yaprağının Faydaları

Estetik HaberEkim 12, 2015
Oku

Kuru Cilt İçin Tonik

Estetik HaberEkim 12, 2015
Oku

Kudret Narı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Estetik HaberEkim 5, 2015
Oku

Ağız Felcine Hangi Bitki İyi Gelir

Estetik HaberEkim 5, 2015
Oku

Bel Ağrısı için Şifalı Bitkiler

Estetik HaberEylül 18, 2015
Oku

Mürdüm Eriğinin İnanılmaz Faydaları

Estetik HaberEylül 10, 2015
Oku

Yabani Enginar Faydaları

Estetik HaberEylül 8, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan