Diş Estetiği ve Sağlığı

Güzel Bir Gülümseye Sahip Olabilmek için Hollywood Smile

Güzel Bir Gülümseye Sahip Olabilmek için Hollywood Smile
Estetik Haber

Diş hekimi Arzu Yalnız Zogun, dişlerdeki şekil bozuklukları, çenedeki kapanış, konum ve simetri bozuklukları ile çürük, aşınmış ve renklenmiş dişlerin yüz görünümünü bozarak estetik sorunlar oluşturduğunu belirterek, bunu düzeltmek için çeşitli uygulamalar yapıldığını söyledi.

Dentaluna Ağız ve Diş Sağlığı diş hekimi Arzu Yalnız Zogun, dişte estetik sorunları gideren uygulamaların başında diş beyazlatma, kompozit dolgular, lamine kaplamalar, zirkonyum köprü ve kaplamaların geldiğini belirtti. Aynı zamanda gülüş tasarımının da yapıldığını ifade eden Zogun, sadece dişleri değil, yüzün genel görünümünü değiştirebildiklerini vurguladı. Beyazlatma işlemiyle dişlerin renginden memnun olmayan, çay, kahve, sigara ile bazı antibiyotiklerin neden olduğu renkleşmelerin düzeltildiğini belirten Zogun, bu tedavinin kaç seans süreceğine diş hekimi muayenesinde karar verildiğini söyledi. Zogun, “Genel olarak iki tip beyazlatma yöntemi mevcuttur, klinikte yapılan ve evde yapılan olarak adlandırılmaktadır. Klinikte yapılan beyazlatmalarda diş hekimi tarafından özel bir jel uygulanmaktadır. Evde yapılan beyazlatma işlemlerinde ise diş hekimi tarafından alınan özel ölçü üzerine verilen jel, hasta tarafından evde uygulanabilmektedir” dedi.

Lamine kaplama yönteminin beyazlatma işleminin yeterli olmadığı durumlarda uygulandığının altını çizen Zogun, bu işlemin çapraşık, ayrık diş, çatlak, büyük dolgulu ve kanal tedavileri yapılan dişler için de kullanıldığını vurguladı. Bu yöntemin dişlerin üzerine çok az aşındırma yapılarak uygulanan yaprak porselenli tedavi yöntemi olduğunu belirten Zogun, “Dişler fazla kesilmediğinden dolayı koruyucu ve zararsız bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde kısa süre içerisinde hasta mükemmel bir estetik görüntüye kavuşmuş olmaktadır” diye konuştu.
Dişlerdeki madde kayıplarında, diş eksikliklerinde ve implant üstlerinde kullanılan zirkonyum kaplamaların ışığı geçirme özelliklerinden dolayı doğal bir görüntü elde edilmesini sağladığını da anlatan Zogun, “Bu kaplamaların en önemli özelliklerinden biri de anti alerjik ve doku dostu olmasıdır” dedi.

Dişin kendi renginde olan dolgularla da diş estetiği sağlanabildiğini ifade eden Zogun, çürük ve madde kayıplarının giderilmesinde genel olarak kompozit kaplama yönteminin uygulandığını kaydetti. Zogun sözlerini şöyle sürdürdü:

“Güzel bir gülümseye sahip olabilmek için sadece dişlerin bembeyaz olması zaman zaman yeterli olmamaktadır. Gülündüğünde tüm dişlerin ortaya çıktığı ’Hollywood Smile’ adı verilen gülüş biçimi gibi bir gülüş estetiği elde etmek için gerekli tetkikler yapılarak, dişeti, diş ve dudak uyumu kontrol edilerek gülüş dizaynı yapılabilmektedir.”

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diş Estetiği ve Sağlığı

Diş Estetiği ve Sağlığı

diş teli tedavisi

Diş Teli Tedavisi

Estetik HaberKasım 3, 2016
Oku
dis-estetigi

Diş Estetiği ve Çene Bozuklukları Tedavisi

Estetik HaberEkim 26, 2016
Oku
dis-eti-kanamasi

Diş Eti Kanaması Neden Olur Nasıl Tedavi Edilir?

Estetik HaberEkim 18, 2016
Oku
implant-zararli-midir

İmplant Zararlı Mıdır Yan Etkisi Var Mıdır?

Estetik HaberHaziran 10, 2016
Oku
bonding-uygulamasi

Bonding Uygulaması Nasıl Yapılır?

Estetik HaberHaziran 9, 2016
Oku
dis-eti-kanamasi

Diş Eti Kanaması Nedenleri ve Nasıl Önlenebilir?

Estetik HaberMayıs 30, 2016
Oku
implant-fiyatlari

İmplant Nedir, Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Estetik HaberMayıs 20, 2016
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan