Makyaj

Göz Makyajı Nasıl Temizlenmeli?

Göz Makyajı Nasıl Temizlenmeli?
Estetik Haber

Göz makyajınızı temizlerken yanlış yöntemler kullanmanız göz çevrenize ciddi zararlar verebilir. Peki göz çevresi nasıl temizlenmelidir?

Göz çevresi estetik müdahalenin en zor olduğu en hassas bölgelerden biridir. Bu hassaslık makyaj yaparken kullanılan malzemelerle daha da artar. Çabuk kırışan, morlaşan ve torba görünümü alan göz çevresinin sağlıklı bir görüntüde olması için bakım yapılması ve göz makyajının gece yatmadan mutlaka çıkarılması şarttır. Göz çevresinin bakımına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar “Göz çevresi bakımı öncelikle genç yaşlardan itibaren yapılmalı. En basitinden 20’li yaşlarda göz çevresinin uygun bir temizleyici ile temizlenmeli ve toniklendikten sonra uygun bir krem ile nemlendirilmeli. Bu aşamaları uygulayıp güneş koruyucu krem kullanımın başlaması, akabinde güneş gözlüğü kullanımının yaygınlaştırılması gerekmektedir. Böylece göz çevresi lekeleri ve göz çevresi kırışıklıklarının önüne geçmiş olunur” diye görüş bildirdiler.

GÖZ MAKYAJI NASIL TEMİZLENMELİDİR?

* Göz makyajı temizliğinizi gözünüze ve kirpiklerinize zarar vermemek için mutlaka içten dışa doğru yapın.
* Göz makyajınızı temizlerken aynı zamanda göz çevrenizi nemlendirmek istiyorsanız bir parça pamuğa birkaç damla zeytinyağı damlatarak göz makyajınızı hafif dokunuşlarla çıkarın.
* Eğer evde kendi toniğinizi hazırlamak istiyorsanız bir salatalık rendeleyerek yarım kilo süt ile birlikte kaynatın, kaynayan karışımı süzerek tonik şişenize doldurun. Bu karışım hem göz çevrenizi yenileyecek hem de makyajınızın kolayca çıkmasını sağlayacaktır.
* Hemen her evde bulunan vazelin çok iyi bir kurtarıcıdır. Göz makyajınızı çıkarmak için parça vazelini parmak uçlarınızla göz çevresine sürün ılık suya batırdığınız pamukla makyajınızı silin. Birçok toniğin bile çıkaramadığı rimelinizden eser kalmayacaktır.
* Göz çevreniz hassassa ve çabuk kızarıyorsa bebek yağlarından faydalanın. Bir parça pamuğa birkaç damla bebek yağı damlatarak makyajınızı çıkarın.
* Çantanızda mutlaka göz çevresi temizliğine uygun ıslak mendillerden taşıyın. Göz çevresi makyajı suyla çıkmadığı için evde kalmadığınız günlerde kurtarıcınız olacaktır.
* Göz makyajınızı temizlerken aynı zamanda kirpiklerinize de bakım yapmak istiyorsanız tercihinizi badem yağından yana kullanın.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Makyaj

Makyaj

microblading

Kusursuz Kaşlar İçin Microblading!

Uzm. Est. Seher TunalıMayıs 25, 2019
Oku
dramatik-kiprik

Şimdi Trend “Dramatik Kirpik”

Estetik HaberŞubat 8, 2016
Oku
kirik-ruj

Kırılan Rujunuzu Onarmak İster Misiniz?

Estetik HaberAralık 21, 2015
Oku
baking-makyaj

Baking Makyaj Nedir Nasıl Yapılır?

Estetik HaberAralık 2, 2015
Oku
eyeliner

Kusursuz Eyeliner Sürme Teknikleri Burada!

Estetik HaberKasım 23, 2015
Oku
bronz-makyaj

Bronz Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Estetik HaberEkim 20, 2015
Oku
guzellik

Yüz Hatlarınızı Ortaya Çıkarmaya Ne Dersiniz?

Estetik HaberEkim 12, 2015
Oku
skin-care

2015 Yılı En İyi BB Kremler Hangileri?

Arzu GüngörEylül 23, 2015
Oku
Diana-Kruger

Çukur Gözler için Makyaj Rehberiniz Burada!

Estetik HaberEylül 14, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan