Gebelik

Gebelik Çatlakları İçin Bebek Yağı

Gebelik Çatlakları İçin Bebek Yağı
Estetik Haber

Gebelikte ciltte meydana gelen sorunlardan birisi de gebelik çatlakları olarak adlandırılan cilt sorunudur. Gebelik çataklarında alınan kilolar vücut hacminin genişlemesine neden olur ve gerilen ciltle birlikte ciltte koyu mor, kırmızı veya beyaz renkte çizgiler oluşur. Gebelik çatlaklarında çözüm yöntemi olarak bebek yağı da kullanılmaktadır. Bebek yağı kullanmak gebelik çatlaklarının görünümünü azaltmaya ve zaman içinde tamamen ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.

 

İhtiyacınız olanlar

 

Vücut eksfoliyatörü ( yumuşak bir sünger veya fırça )

Bebek yağı

Havlu

 

Gebelik çatlaklarına bebek yağının uygulanışı

 

1. Cildinizi gevşetmesi ve cilt gözeneklerinizi aşmasına yardımcı olması için çok bir duş alın. Duşta yumuşak bir fırça veya sünger vasıtasıyla cildinizi ovun. Buna eksfoliyasyon işlemi denir. Böylelikle cildinizdeki ölü deri döküntülerini atmış olursunuz ve cildiniz yenilenir

 

2. Duş sonrasında cildinizin ıslaklığını yumuşak bir havluyla alın. Cildiniz nemliyken avucunuza bir yemek kaşığı kadar bebek yağını alın ve iki dakikalığına çatlaklarınızın olduğu bölgeye sıkıca uygulayın. Uyguladıktan sonra 10 dk kadar cildinizin bebek yağını emmesini ve kurumasını bekleyin.

 

3. Bebek yağını her duşta kullanın. Bu nedenle gebelik çatlaklarınız iyileşene kadar günlük duş almanız fayda sağlar. Çatlak oluşan cilt bölgenizi ve tabi ki diğer cilt bölgelerinizi de haftada 2 defa eksfoliyasyon işlemi ile yenileyin. Eksfoliyasyon veya diğer adıyla peeling işlemi cildinizi tazeleyecektir. Eğer duş alırken saçlarınızı da her seferinde yıkamak istemiyorsanız tamamen cildinize odaklanmak için başınıza bir duş bonesi geçirebilirsiniz.

 

Dikkat etmeniz gerekenler

 

1. Uyguladığınız bebek yağının fazla dağılmaması için bebek yağını bir sprey şişeye doldurarak da uygulayabilirsiniz.

 

2. Gebelik çatlaklarının oluştuğu cilt bölgesini daima güneşten koruyun. Bunun için güneş kremi kullanabilirsiniz. Özellikle sıcak yaz aylarında güneş altında cildinizi korumadan güneşlenmeniz çatlaklarınızın görünümünü kötüleştirebilir. Ayrıca çatlaklarınız iyileşene kadar uzun sürelerle güneşlenmeyin.

 

3. Gebelik çatlaklarına karşı hem önleyici hem de tedavi edici bir çözüm olarak cildinizin nem düzeyini mutlaka korumalısınız. Cildinizi nemli tutmanız gebelik çatlaklarını önlemeye veya en azından görünümlerini azaltmaya yardımcı olur. Bunun için bol su içmelisiniz.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gebelik

Hamile Miyim? İşte Belirtiler!

Estetik HaberŞubat 23, 2016
Oku

Hamilelikte İçilen Sigara Torunları da Etkiliyor

Estetik HaberEkim 6, 2015
Oku

Hamilelik Yogası ve Faydaları

Estetik HaberEylül 8, 2015
Oku

Hamilelikte En Sık Yaşanan 10 Problem

Estetik HaberAğustos 28, 2015
Oku

Hamilelikte Varis ve Önlemleri

Estetik HaberAğustos 25, 2015
Oku

Folbiol Ve Gebelik

Estetik HaberAğustos 17, 2015
Oku

Hamilelikte Bu Problemlere Dikkat!

Estetik HaberAğustos 5, 2015
Oku

Yumurtlama Öncesi Akıntı

Estetik HaberTemmuz 27, 2015
Oku

Hamilelikte Hepatid-B’ye Dikkat !

Estetik HaberTemmuz 20, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan