Estetik

Estetikte Son Trend ! Yanağınızda Bir Gamzeye Ne Dersiniz?

Op.Dr.Ozan BALIK Gamze estetiği ile alakalı merak edilenleri anlatıyor...
Estetikte Son Trend ! Yanağınızda Bir Gamzeye Ne Dersiniz?
Op.Dr. Ozan BALIK

Gamze Estetiği‘nin nasıl yapıldığını anlatmadan önce gamzenin ne olduğunu ama ondan da önce vücudumuzdaki kas hareketlerinden söz edeceğim. Böylelikle gamze estetiği ile ne bulup ne bulamayacağınızı anlayabileceksiniz.

Vücudumuzdaki tüm kaslar için bir origo yani sabit nokta bir de insersiyo yani hedef uç vardır. Örneğin pazu kasımızın origosu omuzdadır, insersiyosu ön kol kemiklerindedir. Bu nedenle pazu kasımızı kastığımızda kolumuz kalkar. Yüzümüzde de bir çok kas vardır ve bunların çoğunluğunda origo kemikte olsada mimik kasları dudak kenarımıza 1-1,5 cm komşulukta modiolus denilen ve kemik olmayan yumuşak bir odağa tutunur. O nedenle dudaklarınızı büzdüğünüzde dudak kenarlarında sertleşen bir nokta olarak algılarsınız.

İşte bu modeolus noktası üzerindeki deri bazı kişilerde incedir ve zemine yapışıktır. Bu nedenle gamze adı verilen sempatik çukurcuk oluşur. Oriental toplumlarda daha büyük ilgi gören gamze batı toplumlarında da masumiyetle ilişkilendiriliyor.

Gamze estetiği nasıl oluşturuluyor peki?

Neden ve nasıl oluştuğunu bildiğimiz bu yapıyı taklit etmeye çalışıyoruz sadece. Lokal anestezi altında ağız içerisine küçük bir kesi yapılarak buradan yanak derinizi içe çekecek bir dikiş atılıyor. Bu dikişin özellikle modeolusdan geçmesi sağlanır ki gülümseme ile gamze derinliği değişsin. Uygulamalarda gülümsemezken de gamze fark edilmektedir, gülümseme ile derinleşir. Tam gamze hedeflenen bölgenin altından doku çıkarıldığı bir yöntem de vardır ama bunu tercih etmiyoruz. Şöyleki uyguladığımız metodda kişi eğer sıkılır ve vazgeçmek ister ise geri dönüş daha kolayca sağlanmaktadır. Diğer yöntemde geri dönüş için gamze altını yağ dolgusu ile doldurmak gerekir. Ve kas dokusuna zarar verme olasılığı doku eksiltme yönteminde daha fazladır.

Op.Dr. Ozan BALIK
Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

1975 Yılında Adana doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Estetik
Op.Dr. Ozan BALIK
@ozanbalik

Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı 1975 Yılında Adana doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Estetik

masseter botoks

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Herşey Burada!

Dr. Özgür Esen ÇetinerKasım 5, 2019
Oku
ameliyatsız yanak inceltme

Ameliyatsız Yanak Nasıl İnceltilir?

Dr. Özgür Esen ÇetinerEkim 15, 2019
Oku
jawline dolgusu

Jawline ve Diğer Dolgu Uygulamaları Gün Geçtikçe Popülerleşiyor

Dr. Özgür Esen ÇetinerEylül 27, 2019
Oku
h100 asisi

Daha Genç Bir Cilt İçin H100 Aşısı!

Dr. Mehmet AkgünTemmuz 29, 2019
Oku
meme implantı

Kadınlar da Göğüs Şekil Bozukluklarına Dikkat!

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşTemmuz 29, 2019
Oku
burun estetiği

Burun Estetiğinde Sizi Doğru Sonuca Götüren Saklı Kurallar

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşMayıs 25, 2019
Oku
akıllı dolgu

Kolajen Üretiminde “Akıllı Dolgu”

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 18, 2019
Oku
genital estetik

Vajen Daraltma (Genital Estetik)

Op.Dr. Ozan BALIKMart 6, 2017
Oku
selülit tedavisi

Selülit Cerrahisinde VASER-Smooth Etkisi

Op.Dr. Ozan BALIKŞubat 7, 2017
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan