Estetik

Fibrocell ile Kök Hücre Tedavisi

Fibrocell ile Kök Hücre Tedavisi
Op.Dr. Ozan BALIK

Fibroblast hücre kültürü uygulaması (Fibrocell): Gençliğe Dönüş

Kırklı yaşlara gelmiş herkes ( ben dahil) cildindeki incekle ve elastikiyet kaybını hisseder. Özellikle yüz bölgesinde göz çevresi ve gıdı bölgesi bunu en çok hissettiğimiz alanlardır. Neden bu değişim oluyor ki? Gençlik yıllarından daha çok yemek yiyor belki daha kaliteli, daha konforlu yaşıyor ve cildimize daha özel gösteriyor olsak bile bu durumdan kaçamıyoruz. Neden şu: Derimizin kalın bir el örgüsü halıdan ince bir çarşafa dönüşümünden dermis dediğimiz tabaka sorumludur. Dermis derimizin en ağır ve kalın kısmıdır. Bu kuru bir ağırlık olmayıp derimizin elastikiyet ve direncini de sağlayan kollajen ve elastic lifleri içerir. Elastin ve kollajen de öyle yeme içme ile artacak şeyler değildir. Tablet olarak da alamazsınız. Onları fibroblast denilen hücrelerimiz tarafından üretilmesi gerekir. Fibroblastlar ise yaşlanma ile sayıca azalır. Bu azalmanın bir yansıması olarak 20’li yaşlardan sonar her yıl kollajen miktarının neredeyse %1,5’i kaybedilir. Kırk yaşına gelen bir bireyde kollajen kaybı %30 azalmaya eş değerdir. Kollajeni azalmış bir derinin yerçekimine ve dış çevrenin olumsuz faktörlerine direnmesi zorlaşır ve yıpranır. Fibroblast hücre kültürü uygulaması (Fibrocell) kulak arkanızdan yada koltuk altından lokal anestezi ile alınacak 2 mm kadar bir deri parçası ileri teknolojilerle donatılmış bir laboratuvarda kültüre edilerek çoğaltılır ve 4-6 hafta sonra bize 35-50 milyona yakın fibroblast olarak geri döner. Fibrocell uygulamasında enjektörlerle kliniğimize teslim edilen bu kültüre fibroblastlar dermiş kalitesini arttırmayı hedeflediğimiz herhangi bir lokasyona mikro-enjeksiyonlarla yüzeysel olarak verilir. Bu enkensiyonu 2 hafta ara ile iki defa daha uygularız. Sonuçta çoğaltılmış olan kendi fibrolastlarımız dermis tabakasında çalışmaya başlar ve kollajen, elastin sentezi artar. İlk Etkileri 3-4 ay içerisinde gözlenmeye başlar ve kalıcılığı 3,5-4 yıl olarak sürmektedir. Fibroblast hücre kültürü uygulaması (Fibrocell) FDA ve ülkemiz sağlık bakanlığınca onaylıdır. Kişinin kendi hücreleri çoğaltılarak yapıldığı için herhangi bir doku reddi gibi bir konu, alerjik bir reaksiyon oluşmaz. Fibroblast hücre kültürü (Fibrocell) uygulamaları tek kelime ile zaman makinasının tıptaki karşılığıdır. Kendi hücreleriniz ile kendi gençliğinize bu şekilde yolculuk edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi için: http://www.ozanbalik.com/kok-hucre-tedavisi-fibrocell/

Op.Dr. Ozan BALIK
Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

1975 Yılında Adana doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Estetik
Op.Dr. Ozan BALIK
@ozanbalik

Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı 1975 Yılında Adana doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Estetik

masseter botoks

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Herşey Burada!

Dr. Özgür Esen ÇetinerKasım 5, 2019
Oku
ameliyatsız yanak inceltme

Ameliyatsız Yanak Nasıl İnceltilir?

Dr. Özgür Esen ÇetinerEkim 15, 2019
Oku
jawline dolgusu

Jawline ve Diğer Dolgu Uygulamaları Gün Geçtikçe Popülerleşiyor

Dr. Özgür Esen ÇetinerEylül 27, 2019
Oku
h100 asisi

Daha Genç Bir Cilt İçin H100 Aşısı!

Dr. Mehmet AkgünTemmuz 29, 2019
Oku
meme implantı

Kadınlar da Göğüs Şekil Bozukluklarına Dikkat!

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşTemmuz 29, 2019
Oku
burun estetiği

Burun Estetiğinde Sizi Doğru Sonuca Götüren Saklı Kurallar

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşMayıs 25, 2019
Oku
akıllı dolgu

Kolajen Üretiminde “Akıllı Dolgu”

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 18, 2019
Oku
genital estetik

Vajen Daraltma (Genital Estetik)

Op.Dr. Ozan BALIKMart 6, 2017
Oku
selülit tedavisi

Selülit Cerrahisinde VASER-Smooth Etkisi

Op.Dr. Ozan BALIKŞubat 7, 2017
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan