Makyaj

Eyeliner Sürme Teknikleri

Eyeliner Sürme Teknikleri
Estetik Haber

Göz makyajını olmazsa olmazı olan eyeliner çoğu kişi için tam bir kaos. Göz makyajı için eyeliner sürme teknikleri aslında oldukça geniş alternatiflerle dolu. Göz şekline göre de değişecek olan sürme tekniklerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da iki gözün birbiri ile aynı olması. Eyeliner sürme teknikleri uygulamasını yaparken hemen pratik bir şekilde çözüme ulaştırmak için ilk etapta kalınlığın ne kadar olmasına karar vermek. Kalınlığını belirlemek içinde göz kapağının dibinden biraz daha yukarı içten dışa doğru bir sınır çizgisi çekmek gerekiyor. Kalınlığın sınırını belirgin bir şekilde belirledikten sonra kuyruğun uzunluğunu da sınır çizgisini çekerken şekillendirmek gerektiği unutulmamalıdır. Aksi takdir de eyeliner verilmek istenilen kalınlığın orantısı yine bozulacaktır.

Makyaj teknikleri arasında belki de tüm bayanların en fazla zorlandıkları konu da eyeliner çekme işlemidir. Akışkan bir yapıda bulunan eyeliner çok çabuk bozulur ve yayılabilir. Bu yüzden çok yağlı olarak üretilmiş olanlardan almamak daha hızlı ve pratik bir şekilde uygulama yapmanızı destekleyecektir. Ayrıca şekillendirme işleminde kurumasını beklemeden hemen sürülmesi tavsiye edilmektedir; çünkü kuruyan bölümün üstünden geçmek yer yer çıkmasına ve sürülen bölgenin aşınmasına da neden olabilmektedir. Eyeliner sürerken gözünüzün şekline uygun seçimler yapmayı da kesinlikle unutmamalısınız. Göz şeklinizin elverişli olmadığı bir uygulama sonucunda görüntünün oldukça eğreti duracağı atlanmaması gereken konular arasındadır.

Eyeliner sürme teknikleri arasında ilk önce kuyruk bölümünün içten dışa doğru çekilip, daha sonra da hatlarının verilme işlemi de yapılabilir. Bu uygulama daha çok ince bir sürüş yapmak isteyenlerin yararlanacağı pratik bilgiler arasındadır. İlk başlangıçta kuyruğu yapıp daha sonra da göz kapağına dipten bir ince çizgi çekilir ve sonuç olarak yine başarılı bir sürme işlemi meydana çıkar.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Makyaj

microblading

Kusursuz Kaşlar İçin Microblading!

Uzm. Est. Seher TunalıMayıs 25, 2019
Oku
dramatik-kiprik

Şimdi Trend “Dramatik Kirpik”

Estetik HaberŞubat 8, 2016
Oku
kirik-ruj

Kırılan Rujunuzu Onarmak İster Misiniz?

Estetik HaberAralık 21, 2015
Oku
baking-makyaj

Baking Makyaj Nedir Nasıl Yapılır?

Estetik HaberAralık 2, 2015
Oku
eyeliner

Kusursuz Eyeliner Sürme Teknikleri Burada!

Estetik HaberKasım 23, 2015
Oku
bronz-makyaj

Bronz Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Estetik HaberEkim 20, 2015
Oku
guzellik

Yüz Hatlarınızı Ortaya Çıkarmaya Ne Dersiniz?

Estetik HaberEkim 12, 2015
Oku
skin-care

2015 Yılı En İyi BB Kremler Hangileri?

Arzu GüngörEylül 23, 2015
Oku
makyaj

Göz Makyajı Nasıl Temizlenmeli?

Estetik HaberEylül 18, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan