Estetik

Estetik Cerrahi Sonrası Pozitif Düşünce

Estetik Cerrahi Sonrası Pozitif Düşünce
Op.Dr. Ozan BALIK

Mutluluk… Ne harika bir kavramdır. Yediğiniz yemeği daha lezzetli, aldığınız nefesin daha ferah, duyduğunuz müziğin bile daha duygulu hissetmenizi sağlar.

Bu etki bebekliğimizde ortaya çıkar, sonradan kazanılan bir durum değildir. Okşanmaktan ve dokunulmaktan hoşlanır bebekler. Yakın bir zamanda kadar nedenini ispat edemediğimiz bu duygunun masaj ve okşama tarzı duyularla “endorfin” salınımını arttırdığını artık biliyoruz. Beraberinde de deri kan dolaşımı artar ve kan dolaşımı arttı ise tüm iyileşme mekanizmaları daha başarılı seyreder. Refleksiloji biliminin temelinde de bu yatar zaten.
Tüm cerrahi branşlarda olduğu gibi estetik cerrahide de bıçak ve dikiş baş aktördür. Her ne kadar özenli ve kendine has yöntemlerimiz olsa da kesilen her yerde az yada çok bir iz kalacak olduğu gerçeği ile baş başayız. İşte bu aşamada iz azaltıcı bir çok yöntemi kullanmamız yanında sizin cildinizin mutluluk çığlıklarına ihtiyacımız var. Siz buna pozitif düşünmek yada olumlu motivasyon da diyebilirsiniz.

2002 yılında plastik cerrahiye başladım ve günümüze kadar olan gözlemlerimde mutlu ve pozitif insanlar çok daha hızlı ve kaliteli iyileşiyor. Yara izleri de daha güzel oluyor. Kaliteli ve güzel iyileşmek sadece yara izi ile ölçülmüyor ki, doku kalitesinin toparlanması, ağrı hissinin daha az olması, sonuçların daha güzel olması, daha az komplikasyon gibi.Kişiler ne kadar negatif düşünceye sahip olursa o kadar problem yaşar. Atalarımızın dediği gibi “sakındığınız göze çöp batıyor”.

Herşeyin mantıklı bir nedenini açıklayamıyoruz ama ameliyat sonrası daha güzel iyileşmek için pozitif olmaya çalışmakla bir şey kaybetmezsiniz gibi geliyor bana.
Gülümseyin…

Op.Dr. Ozan BALIK
Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

1975 Yılında Adana doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Estetik
Op.Dr. Ozan BALIK
@ozanbalik

Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı 1975 Yılında Adana doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Estetik

masseter botoks

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Herşey Burada!

Dr. Özgür Esen ÇetinerKasım 5, 2019
Oku
ameliyatsız yanak inceltme

Ameliyatsız Yanak Nasıl İnceltilir?

Dr. Özgür Esen ÇetinerEkim 15, 2019
Oku
jawline dolgusu

Jawline ve Diğer Dolgu Uygulamaları Gün Geçtikçe Popülerleşiyor

Dr. Özgür Esen ÇetinerEylül 27, 2019
Oku
h100 asisi

Daha Genç Bir Cilt İçin H100 Aşısı!

Dr. Mehmet AkgünTemmuz 29, 2019
Oku
meme implantı

Kadınlar da Göğüs Şekil Bozukluklarına Dikkat!

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşTemmuz 29, 2019
Oku
burun estetiği

Burun Estetiğinde Sizi Doğru Sonuca Götüren Saklı Kurallar

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşMayıs 25, 2019
Oku
akıllı dolgu

Kolajen Üretiminde “Akıllı Dolgu”

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 18, 2019
Oku
genital estetik

Vajen Daraltma (Genital Estetik)

Op.Dr. Ozan BALIKMart 6, 2017
Oku
selülit tedavisi

Selülit Cerrahisinde VASER-Smooth Etkisi

Op.Dr. Ozan BALIKŞubat 7, 2017
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan