Cinsellik & Seks

Erkekler Orgazm Taklidini Anlıyor mu?

Erkekler Orgazm Taklidini Anlıyor mu?
Estetik Haber

Uzmanlar orgazm konusunda merak ettiğimiz soruları cevapladı. İşte gerçeği ve taklidiyle orgazm…

Erkekler Kadınların Orgazm taklidi yaptığını anlayabilir mi?

Kendi zevkine konsantre olan ve prezervatif kullanan erkeğin orgazm taklidi yapıldığını anlaması oldukça küçük bir ihtimal.

Kadın Eğer İsterse Vajinal Kasılmalarla Partnerini Kandırabilir!

Vajinal kaslarının kontrolünü sağlayabilmek yeterli… Ancak kadının buna neden gerek duyduğu, partneriyle neden daha şeffaf bir ilişki kurmadığı, üzerinde durulması gereken önemli bir nokta. Uzmanlar ; erkeklerin karşılarındaki kadının orgazm taklidi yaptığını her zaman anlamayabileceklerini, bunda erkeğin partnerini ne kadar iyi tanıdığı ve cinsel açıdan ne kadar deneyimli olduğunun etkili olabileceğine dikkat çekiyor.

Uzmanlar, asıl kadının neden böyle bir davranış geliştirdiği üzerinde duruyor: “Bizim için önemli olan nokta, kadının orgazm taklidi yapmaya neden ihtiyaç duyduğudur. Bazen kadınlar partnerlerini kırmamak ve üzmemek için ya da yorgunluktan ilişki bir an önce bitsin diye orgazm taklidi yapabilirler.

Her seferinde orgazm olmak şart değildir, erkek ve kadın bunun bilincinde olurlarsa hem sevişmenin her anından zevk almaya odaklanır hem de taklit yapmaya gerek duymazlar.

Orgazm Olamıyorum, Ne Yapmalıyım?

Bu sorunu takıntı haline getirmek ve seks sırasında salt buna konsantre olmak ters etki yaratıp orgazm olmanızı imkansız hale getirebilir, önemli olan yatakta karşılıklı zevk almaktır. Ayrıca seks her seferinde orgazm olmayı gerektiren bir sınav değil, karşılıklı hazza dayalı bir oyundur.

Eğer bu sorunu sık sık yaşıyorsanız, mastürbasyon yaparak bedeninizin zevk noktalarını bulabilir ve partnerinizi buna göre yönlendirebilirsiniz.

Uzmanlar, seksle ilgili olumsuz duygu, düşünce ve inançların, suçluluk ve günahkarlık duygularının durumu kötüye götürebileceğini anlatıyor. Kendi bedenini tanımama, nelerden zevk aldığını bilmeme, cinsel deneyimsizlik ve bilgisizlik, ön sevişme ve klitoris uyarısının yetersiz olması, en önemlisi ilişkiyle ilgili sorunlar orgazm olamamaya yol açabilir.

Uzmanlar Orgazma Ulaşabilmeleri İçin Kadınlara Şu Önerilerde Bulunuyor:

Kadınlar klitorislerinden uyarılır ve boşalırlar; kadının zevk alması için klitoris önemli bir organdır. Öncelikle kişi kendi vajinasını ayna yardımıyla incelemeli, klitorisini bulmalı ve klitoris etrafında dairesel hareketler yaparak zevk almayı öğrenmelidir.

Ayrıca partnerle açık bir iletişim kurmak da çok önemlidir, ön sevişmenin uyarılma sağlayacak kadar uzun olması ve partnerin kadının klitorisini uyarması da üzerinde durulması gereken bir nokta.

Orgazmı takıntı haline getirmemek ve andan zevk almaya çalışmak gerekli. Yine de olumsuz duygu ve düşünceler kadının rahatlamasını ve gevşemesini engelliyorsa, partneriyle birlikte cinsel terapi alabileceği merkezlere başvurabilir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cinsellik & Seks

cinsel karakteriniz

Cinsel Karakterinizi Tanıyor Musunuz?

Estetik HaberŞubat 1, 2017
Oku
fuck buddy

Seks Arkadaşı mı Sevgili Mi?

Estetik HaberAralık 23, 2016
Oku
seks

Seks İçin En İyi Zaman

Estetik HaberAğustos 15, 2016
Oku
tantra

Cinsel Yeteneklerinizi Tantra İle Geliştirin!

Estetik HaberMart 17, 2016
Oku
hassas

Vücudunuzdaki En Hassas Noktaları Keşfedin!

Estetik HaberMart 8, 2016
Oku
oral-seks-2

Erkekler Oral Seksi Seviyor!

Estetik HaberŞubat 25, 2016
Oku
on-sevisme

Ön Sevişmenin İdeal Süresi Nedir?

Estetik HaberŞubat 13, 2016
Oku
daha-iyi-seks

Daha İyi Bir Seks İsteyenler Buraya!

Estetik HaberŞubat 2, 2016
Oku

Erkekler Seks Sırasında Ne Düşünüyor?

Estetik HaberOcak 11, 2016
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan