Estetik

Doğal Burun Estetiği Nasıl Olmalı?

Doğal Burun Estetiği Nasıl Olmalı?
Op.Dr. Ozan BALIK

Estetik burun operasyonu yaptırmak isteyenlerin doğal bir buruna kavuşabilmeleri için nelere dikkat edilmeli? Op.Dr. Ozan Balık sizin için paylaşıyor…

Burun Estetiği Ameliyatı Kişiye Özel Planlanmalı

Sonbahar ile birlikte havalar serinleyince burun estetiği ameliyatlarının sezonu başlıyor. Burun estetiği operasyonu yaptırmak isteyenlerin doğal bir buruna kavuşabilmeleri için nelere dikkat etmelidir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ozan BALIK anlatıyor.

“Burun estetiğinin doğal bir görünüm ile sonuçlanabilmesi için operasyonun kişiye özel olarak planlanması gerekir. Yüzle uyumlu estetik bir burun güzelliğin en belirleyici unsurlarından birisidir. Çünkü burun ilk anda yüzde en çok dikkati çeken uzuvdur. Ve burnun şekli her insanda farklıdır. Kişinin genel yüz yapısına göre kendine özel karakteristik bir yapısı vardır. Bu nedenle ameliyatla burunda uygulanacak yeni şekil kişiye özel planlanmalıdır. Yeni burnun tasarımı, uygulanması gereken teknik, yapılması gereken işlemler ve tedavi süreci hepsi kişiden kişiye farklılık gösterir. Burun estetiği ameliyatları kişinin burnundaki problemler ve yüz yapısına göre kişiye özel olarak planlanır. “

Burun Tasarımının Yüz Anotominize Uygun Olması Çok Önemli

“Rinoplasti ile giderilen estetik sorunlar arasında burun büyüklüğü veya küçüklüğü, burun kemeri, eğrilik, burun ucu düşüklüğü ve asimetrisi gibi sorunlar tedavi edilebilmektedir. Burun estetiği ameliyatlarıyla bu sorunlar yüzün geneliyle uyumlu olacak ve doğal bir görünüm oluşturacak şekilde düzeltilerek tedavi edilir. Bu nedenle yeni burun şekli var olan burun yapısı, yüzün genel şekli, yüzdeki diğer uzuvların boyutu ile uyumlu olacak şekilde yapılan ayrıntılı hesaplamalar ile belirlenir.”

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ozan BALIK “Burun estetiği ameliyatlarında iyileşme süreci diğer estetik ameliyatlara göre daha farklıdır. Estetik operasyon sonrası burnunun yeni şekline alması daha fazla zaman alır. Burnun tam olarak iyileşebilmesi için ortalama 1 yıl gibi iyileşme sürecine ihtiyacı vardır. Ayrıca bu iyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösterir. Hastanın genel sağlık durumu, cildin kalitesi, beslenme, sigara ve alkol kullanımı gibi genel yaşam tarzı ameliyat sonrası iyileşme süreci üzerinde etkili bir rol oynar. Bu süreçte hastanın sabırlı olması, cerrahının verdiği tavsiyelere tam olarak uyum sağlaması tavsiye edilir.”

Op.Dr. Ozan BALIK
Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

1975 Yılında Adana doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Estetik
Op.Dr. Ozan BALIK
@ozanbalik

Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı 1975 Yılında Adana doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Estetik

ameliyatsız yanak inceltme

Ameliyatsız Yanak Nasıl İnceltilir?

Dr. Özgür Esen ÇetinerEkim 15, 2019
Oku
jawline dolgusu

Jawline ve Diğer Dolgu Uygulamaları Gün Geçtikçe Popülerleşiyor

Dr. Özgür Esen ÇetinerEylül 27, 2019
Oku
h100 asisi

Daha Genç Bir Cilt İçin H100 Aşısı!

Dr. Mehmet AkgünTemmuz 29, 2019
Oku
meme implantı

Kadınlar da Göğüs Şekil Bozukluklarına Dikkat!

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşTemmuz 29, 2019
Oku
burun estetiği

Burun Estetiğinde Sizi Doğru Sonuca Götüren Saklı Kurallar

Op.Dr. Ozan BALIKMayıs 25, 2019
Oku
akıllı dolgu

Kolajen Üretiminde “Akıllı Dolgu”

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 18, 2019
Oku
genital estetik

Vajen Daraltma (Genital Estetik)

Op.Dr. Ozan BALIKMart 6, 2017
Oku
selülit tedavisi

Selülit Cerrahisinde VASER-Smooth Etkisi

Op.Dr. Ozan BALIKŞubat 7, 2017
Oku
Fibrocell Kök Hücre Tedavisi

Fibrocell ile Kök Hücre Tedavisi

Op.Dr. Ozan BALIKŞubat 7, 2017
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan