Estetik

Damla Silikon mu Yuvarlak Silikon mu?

Damla Silikon mu Yuvarlak Silikon mu?
Op.Dr. Ozan BALIK

Göğüs büyütme ameliyatında daha çok hangi silikonlar tercih ediliyor? Peki siz hangi silikonu tercih etmek isterdiniz? Hayatınızın geri kalanına eşlik edecek olan silikonun damla mı, yoksa yuvarlak mı olmasını isterdiniz?

Göğüs büyütme ameliyatında kullanılan protezleri yuvarlak ve damla şeklinde ikiye ayırabiliriz. Damla şeklinde olan protezler adını gözyaşı damlasından alır ve şekli de gözyaşı gibi göğüs şekli ile uyumlu bir görünümdedir. Damla protezlere anatomik adı verilir. Yuvarlak protezler ise yuvarlak şekilde ve çapları her yöne doğru eşit protezlerdir. Bunların her iki türlüsü de vücuda uyumlu şekilde kullanılabilir.

Protezler sadece damla ve yuvarlak şeklinde iki çeşit değildir. Kendi içlerinde de yüksek, orta ve düşük profil olmak üzere bir takım çeşitlere ayrılır. Üzeri pütürlü olan protezler vücuda daha iyi oturur. Protezlerin içinde özel bir maddeden oluşan jel tarzında sıvılar bulunur. Tüm protezler ebat açısından da farklılıklar gösterir.

Kadınların silikon tercihi tamamen farklı olabilir. Bazı kadınlar damla protezleri tercih ederken bazıları ise yuvarlak protezleri seçebilir. Bu karara ameliyattan önce biz plastik cerrahlar göğüs yapınıza bakarak ve bir takım ölçümler yapılarak karar veririz. Bu ölçümler yapılırken boy ve kilo da dikkate alınır.

Genellikle kadınların çoğu damla protez istediğini söyleyerek muayenehanelere gelir. Gerekli ölçümler yapılmadan her hastaya damla protez koymak mümkün değildir. Her vücuduna damla protez uygun olmayacaktır.

Damla protezlerin bu kadar tercih edilmesinin sebeplerinden biri daha doğal görünümlü olmasıdır. Yalnız üst göğüs çizgisi, yani dekolte bölgesinde dolgunluk isteyen hastalar için bu protez uygun değildir. Çünkü damla şekli aşağı doğru durduğu için göğsün sadece alt kısmına dolgun görünüm verir. Dekolte bölgesinde dolgunluk isteyen kadınlar yuvarlak protezleri tercih etmelidir.

Op.Dr. Ozan BALIK
Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

1975 Yılında Adana doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Estetik
Op.Dr. Ozan BALIK
@ozanbalik

Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı 1975 Yılında Adana doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Estetik

masseter botoks

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Herşey Burada!

Dr. Özgür Esen ÇetinerKasım 5, 2019
Oku
ameliyatsız yanak inceltme

Ameliyatsız Yanak Nasıl İnceltilir?

Dr. Özgür Esen ÇetinerEkim 15, 2019
Oku
jawline dolgusu

Jawline ve Diğer Dolgu Uygulamaları Gün Geçtikçe Popülerleşiyor

Dr. Özgür Esen ÇetinerEylül 27, 2019
Oku
h100 asisi

Daha Genç Bir Cilt İçin H100 Aşısı!

Dr. Mehmet AkgünTemmuz 29, 2019
Oku
meme implantı

Kadınlar da Göğüs Şekil Bozukluklarına Dikkat!

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşTemmuz 29, 2019
Oku
burun estetiği

Burun Estetiğinde Sizi Doğru Sonuca Götüren Saklı Kurallar

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşMayıs 25, 2019
Oku
akıllı dolgu

Kolajen Üretiminde “Akıllı Dolgu”

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 18, 2019
Oku
genital estetik

Vajen Daraltma (Genital Estetik)

Op.Dr. Ozan BALIKMart 6, 2017
Oku
selülit tedavisi

Selülit Cerrahisinde VASER-Smooth Etkisi

Op.Dr. Ozan BALIKŞubat 7, 2017
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan