Estetik

Daha Genç Bir Cilt İçin H100 Aşısı!

Daha Genç Bir Cilt İçin H100 Aşısı!
Dr. Mehmet Akgün

H100 Aşısı Nedir?

H100 aşısı, deforme olmuş, sarkmış, nemini kaybetmiş, kırışıklık olmuş, zarar görmüş ciltlerin nem tutma kapasitesini artırır. Nem kapasitesini artırarak cildin ilerleyen yaşlarda sentezleyemediği mineral, peptit, aminoasit, vitamin gibi yapı taşlarını dışarıdan cildin altına hazır olarak vermektedir. Böylece H-100 aşısı, cildin gerekli olan bütün ihtiyaçlarını gidererek elastik, canlı ve genç bir görünüm elde etmesine yardımcı olur.  İnsanın en değerli kıyafeti cildidir. Bayanlar, güzelliklerine çok fazla önem vermektedir. Bunun için en şık kıyafetleri seçmeye, kendini daha güzel gösterecek makyajı yapmaya özen gösterir. En şık kıyafetleri, en yakışan makyajı gösterecek olan insanın cildidir. Cildi bebek gibi olmayanların kusurlarını örtmesi biraz daha zor olmaktadır. Bundan dolayı kadınıyla erkeğiyle herkes cildini daha genç, sağlıklı ve canlı gösterecek medikal estetik ürünleri kullanmaya başladı.

Son zamanların en trend medikal estetik tedavi ürünlerinden biri olan H100 aşısı, cilt gençleştirme kokteylleri içinde en yeni ve en başarılı ürün olmuştur. Cildin canlı ve genç görünebilmesi için ihtiyacı olan yapı taşlarının ona verilmesi lazımdır. Günlük hayatın koşturması içinde genellikle yapılması gereken bakımlar unutulmakta veya ihmal edilmektedir. Unutmayı ve ihmalin zararlarını en aza indirgemek için H-100 aşısını kullanmak en doğru adım olacaktır. H-100 aşısının başarı sırrı içeriğinde yüksek oranda bulunan hyalüronik asittir.  Hyalüronik asit ile birlikte cildin ihtiyacı olan anti-oksidanlardan mannitolu da içerdiği için başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Günümüzde çok sayıda gençleştirme tedavisi bulunmaktadır. Diğer gençleştirme tedavilerinden H-100 aşısını ayıran en önemli özelli içerdiği hyalüronik asit ve mannitoldur. Hyalüronik asidin cilt dokularının normal ömrünün uzamasını sağlayan mannitolun, aynı zamanda ödem sökücü etkisi vardır. Hyalüronik asit ve mannitolun yanında cildin ihyacı olan vitamin, Peptit, minareler, aminoasitler gibi diğer yapı taşları da gençlik aşısının içeriğinde kokteyl olarak bulunmaktadır.

H100 Aşısı’nın İçeriği Nedir?

Cildin nem kapasitesini arıtarak daha genç görünmesini sağlayan H-100 aşısının içeriği diğer gençleştirme tedavilerine göre daha zengindir. Cildi sadece nemlendirmeyip ileriki zamanlarda ihtiyacı olan fakat cildin kendisinin sentezleyemediği yapı taşlarını da içeriğinde bulunmaktadır. H100 aşısının içeriğinde aşağıdaki maddeler bulunmaktadır:

 • Mannitol: Bilinen en etkili anti oksidanlardan biri olan Mannitol, aynı zamanda ödem sökücü özelliği ile bilinmektedir. Cilt için önem ara eden Hyalüronik asidin cilt dokularında daha uzun süre kalmasına yardımcı olur.
 • Hyalüronik asit: Cildin nem oranını yükselten Hyalüronik asit, ciltte suyu tutan dokuların onarımını sağlar. Cildin elastikiyet özelliğinin artmasına yardımcı olur.
 • Hexapeptide-8: Cildin yorgunluğunun göstergesi olarak kabul edilen mimik çizgileri ve kırışıklıkların açılmasına yardımcı olan Hexapeptide-8 büyüme faktörüdür.
 • Pro kolajen Peptit: Ciltte yıllar içerisinde oluşan mimik çizgilerinin ve kırışıklıkların açılmasına yardımcı olan Pro kolajen Peptit, kolajen bir büyüme faktörüdür.
 • Dmae %3.5: Anti-Oksidan etkisi bulunan Dmae %3.5, cilt altı doku kaslarını destekler. Ciltteki sarkmaların azalmasına ve sıkılaşmanın artmasına yardımcı olur.
 • Pentapeptide-18: Kırışıklıkların açılmasına yardımcı olmak için cilt kaslarının kasılma oranını düşürür.
 • Vitamin (B1-B6): Cildin yaşlanma süresini yavaşlatan B1 ve B6 vitaminleri, anti-oksidan etkilidir.
 • Organik Silica: Cilt tonunun düzelmesi için gerekli olan elastik fibrillerin ve kolajenin artışının sağlanması için yardımcı olur.

H100 Aşısı’nın Faydaları Nelerdir?

Uzun yıllar süren araştırmalar ve tetkikler sonucunda üretilen H100 aşısının çok çeşitli faydaları vardır. Bu faydaların arasında:

 • Hyaluronik Asit’in aktivasyonunu devam ettirip dokudaki ömrünü uzatır.
 • Yıllar içerisinde oluşan kırışıklıkların ve yüz mimik çizgilerinin açılmasını sağlar.
 • Derinin sıkılaşması ve daha diri görünmesini sağlar.
 • Ciltteki hücre yenilenmesini hızlandırır.
 • Derinin sarkmaların azalmasını sağlar ve deri altındaki kas dokusunu destekler.
 • Cildin elastikiyetinin artmasına yardımcı olur.
 • Cildin su tutmasını sağlayarak nemlenmesini artırıp dokuları tamir eder.
 • Hyalüronik asidin ciltteki mevcut ömrünü uzatır.
 • Cildin biyolojik onarım sürecini hızlandırır.
 • İçeriğindeki, hyalüronik asit sayesinde cildin nemini tutar, nem kapasitesini artırır ve böylece cilde elastikiyet kazandırır.
 • Cilt dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olur, mimiklerin oluşturduğu cilt kırışıklıklarının açılmasını sağlar.
 • Cildin daha yavaş yaşlanma sürecine girmesini sağlar.
 • Cilt altı kas dokusunu destekler.

H100 Aşısı Nasıl Uygulanır?

H100 aşısı medikal estetik uzmanları tarafından yapılmaktadır. Aşının yapılacağı bölgeye lokal anestezi kremi sürülür. Cilt altına mezoterapi yöntemiyle H100 aşısı uygulanır. Bir mezoterapi yöntemi olan H100 aşının uygulanması için öncelikle diğer mezoterapilerde yapıldığı gibi cilt temizlenir ve anestetik krem sürülür. Anestetik kremler 30 dakika streç altında bekletilir. Sonrasında cilt kremden dezenfekte edilir. Dezenfekte işlemi bittikten sonra H100 aşısı 1’er santim aralar ile uygulamanın yapılacağı bütün bölgeye deri içine enjekte edilerek yapılır. H100 uygulaması yapılırken çok ince iğneler kullanılmaktadır. İğnelerin ince olması ve öncesinde anetezi uygulandığından ağrı, acı, sızı hissi en alt seviyededir. H100 aşısının süresi lokal anestezi kreminin sürülmesi ile birlikte ortalama 30 dakika kadar sürmektedir.

H100 aşısı, yüz, boyun, gıdı, dekolte ve el üzeri için kullanılmaktadır. Her insanın cildinin elastikiyet kaybı, yaşlanma belirtisi, tedaviden beklentisi ve tedavi ihtiyacı farklıdır. Medikal estetik uzmanları kişilerin ihtiyaçlarını belirledikten sonra H100 aşısının tedavi seanslarını kişiye özel olarak belirlemektedirler. Genellikle tedavi süresi:

 • Genç ciltlerde yaklaşık olarak 2 seans yeterli olmaktadır. Seanslar arası 2 veya 3 hafta tutulmaktadır.
 • Orta yaştaki ciltler için ortalama olarak 2 veya 3 seans yeterlidir. Seans aralıkları için 2 veya 3 hafta idealdir.
 • Yıpranmış ve yaşlanmış ciltler için ortalama 3 veya 5 seans gereklidir. Seans aralıkları ise 1 veya 2 hafta idealdir.

Cildin durumuna göre belirlenen seanslar uygulanmaya başladığında ciltte belirgin değişiklikler olur. İdeal süreler tamamlandığında kişilerin ciltlerinde gözle görülür olumlu değişiklikler elde edilir. Aşının içinde bulunan ve bilinen en güçlü antioksidanlardan birisi olan mannitol aşının dokudaki tesirini ve kalıcılığını artırmaktadır. Kalıcılık ve tesirinin yanı sıra ödem sökücü etkisi bulunan mannitol, ciltte suyu tutan dokuların onarımını sağlayan Hyalüronik asidin cilt dokularında daha uzun süre kalmasına yardımcı olur. Böylece cilt daha çok elastikiyet kazanır.

H100 Aşısı Etkisi Ne Zaman Başlar?

Derinin su tutarak nem kapasitesini arttırmak, kırışıklıkları azaltmak ve deriyi sıkılaştırmak gibi etkileri bulunan H100 aşının etkisi çıplak gözle hemen fark edilmektedir. Aşı formunun etkisi ciltte yüzün yukarı doğru yapılanması ve hacim kazanmasıyla hemen etkisini göstermektedir. Uygulamanın yapıldığı ilk 7 gün içinde canlılık ve parlaklık başlar. Canlılık ve parlaklık aylar içerisinde artarak hissedilmeye ve görülmeye devam eder. Günde 2 litre su içildiği sürece aşının etkisi daha uzun süre devam etmektedir. Kırışıkları açısı özelliği olan ACP’nın etkisi hemen ortaya çıkarken, IAL’nin etkisi 24 saat içinde görülmeye başlar. Gözle görünün etkinin ortaya çıkması ise 15 gün içinde gerçekleşir.

Cildin temel yapı taşlarından biri olan Kolajenleri artırmaya yönelik olarak yapılan bir tedavi çeşidi olan H100 aşısı, kişinin durumuna göre uygulanmaktadır. Cildimizin elastikiyetinden sorumlu ana protein lifleri olan kolajenler sayesinde insan cildi daha pürüzsüz ve daha esnek görünür. İnsan cildindeki kolajen formunun yüzde 20’si kolajen tip III, yüzde 80’ni ise kolajen tip I’dir.  25 yaşın üzerinede bulunan kişiler her yıl cildindeki kolajen sayılarının yaklaşık olarak yüzde1,5’ini kaybetmektedir. Bu durum ise ciltteki kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Kolajeni oluşturan fibroblast üretimini uyarmak için kolajen aşısı yapılır. Kullanılan madde güvenilir ve yan etkileri olmayan bir madde olduğundan sonuçlar hızlı ve mükemmeldir. Cildin durumu değerlendirildikten sonra kolajen aşısı tek veya birkaç seans şeklinde uygulanır. Cilde parlaklığını geri kazandıran, cildi yapılandıran, elastikiyet veren bir formülasyon olan kolajen aşısı, yeni başlayan veya devam eden yaşlanma belirtilerine karşı mücadele için oldukça etkilidir.

Yaşlanma karşıtı yapılan tedavi yöntemlerinden biri olan H100 aşısı, kişinin durumuna göre uygulanmaktadır.

Yaptırmak isteyen kişilerin cildini analiz eden uzmanlar kaç seans gerektiğini ve seanslar arasının kaç hafta olması gerektiğini belirler. Gençlerde tek seans uygulanan H100, orta yaşlılarda 2 veya 3, ileri yaşlarda ise 3 veya 5 seansta uygulanmaktadır. H100 aşısını yaptıranlar yüz çizgilerinden kolaylıkla kurtulduklarını, uygulanan bölgenin daha sıkı olduğunu ifade etmektedir. Uygulamadan sonra hemen etkisini gördüğünü belirten kullanıcılar kendilerini daha genç hissettiklerini söylemektedir. Hücre yenilemesini sağlayan H100, yenilenen hücreler sonrasında cildin uzun süre kırışıklıklarla mücadele etmesine yardımcı olur ve uzun süre korunaklı olur.

Organik ve saf sudan üretilmiş olan H100 aşısı, 20 yaş sonrasındaki her yaş grubuna ve her cinsiyete uygulanmaktadır. Sadece kanser hastası olan ve kanser tedavi görenlere uygulanmamaktadır. Göz çevresinde ince çizgiler olanlar ve botoks istemeyenlere, H100 aşısının ACP formu uygulanmaktadır. ACP formu da 20 yaş altında olanlara ve kanser hastası olanlara uygulanmamaktadır. Onun dışında herkese uygulanabilmektedir. ACP ile, ince kırışıklıkların içine su enjekte edilip böylece kırışıklıkların açılması sağlanmaktadır.  Bazı kişiler göz çevresi botoksu yaptırdığı halde göz çevresinde ince çizgiler kalmaktadır. Botoks uygulamasından 15 gün sonra kalan ince çizgiler için sıklıkla H100 aşısının ACP formu uygulanmaktadır. Göz çevresindeki çizgilere etkisi 6 ay sürmektedir. H100 aşısının hacim etkisi 6 ile 8 ay, hidrasyon, ciltte parlaklık, elastikiyet ise 12 ay sürmektedir.

H100 Aşısı Kullananlar

H100 aşısı, günümüzde oldukça popüler medikal estetik uygulamalarından biridir. Çok kişi tarafından kullanılmış ve çok olumlu neticeler alınmıştır. İğneyle mezoterapi yöntemiyle uygulanan H100 aşısını yaptırmadan önce bazı kişiler tedirginlik yaşayabilmektedir. İçeriğinde ciltte bulunan maddeler bulunduğu için hiçbir yan etkisi olmayan bu uygulamayı yaptırmadan önce daha önce yaptıranlardan bilgi alınabilir. Yaptıranların memnun olup olmadıklarına dair bilgiyi almak karar vermeyi kolaylaştırmaktadır. Hatta medikal estetik uzmanına gidip H100 aşısı ile ilgili bütün soruların cevabını bulmak gerekir. H100 aşısını yaptırıp memnun kalan kişilerden estetik uzmanının bilgilerini almalı ve nasıl bir uygulama olduğunu yaptıran kişiden almalıdır. Uygulamayı yapan uzman oldukça önemlidir. Bundan dolayı doğru kişiye yaptırılmalıdır.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Estetik
Dr. Mehmet Akgün

Medikal Estetik Hekimi

Estetik

masseter botoks

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Herşey Burada!

Dr. Özgür Esen ÇetinerKasım 5, 2019
Oku
ameliyatsız yanak inceltme

Ameliyatsız Yanak Nasıl İnceltilir?

Dr. Özgür Esen ÇetinerEkim 15, 2019
Oku
jawline dolgusu

Jawline ve Diğer Dolgu Uygulamaları Gün Geçtikçe Popülerleşiyor

Dr. Özgür Esen ÇetinerEylül 27, 2019
Oku
meme implantı

Kadınlar da Göğüs Şekil Bozukluklarına Dikkat!

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşTemmuz 29, 2019
Oku
burun estetiği

Burun Estetiğinde Sizi Doğru Sonuca Götüren Saklı Kurallar

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşMayıs 25, 2019
Oku
akıllı dolgu

Kolajen Üretiminde “Akıllı Dolgu”

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 18, 2019
Oku
genital estetik

Vajen Daraltma (Genital Estetik)

Op.Dr. Ozan BALIKMart 6, 2017
Oku
selülit tedavisi

Selülit Cerrahisinde VASER-Smooth Etkisi

Op.Dr. Ozan BALIKŞubat 7, 2017
Oku
Fibrocell Kök Hücre Tedavisi

Fibrocell ile Kök Hücre Tedavisi

Op.Dr. Ozan BALIKŞubat 7, 2017
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan