Yaşam

Bu Tavsiyeler Yaşam Kalitenizi Değiştirebilir!

Bu Tavsiyeler Yaşam Kalitenizi Değiştirebilir!
Estetik Haber

Derin nefes alın

Vücudunuzu ve zihninizi rahatlatacak en pratik ve önemli şey derin bir nefes almaktır. Bu, kulağa kolay gelse de her gün derin nefes almayı bir alışkanlık haline getirmek başlarda zordur. Kendinizi stresli hissettiğiniz, kalbinizin sıkıştığı, nefesinizin kesildiği her an durun ve derin bir nefes alın. Nefesinizi burnunuzdan alın, 5 saniye içinizde tutun ve sonra ağzınızdan bırakın. Bunu, rahatlamak için 3 kere tekrarlayın. Farkı göreceksiniz.

Açlığınızı dinleyin

Çoğumuz belli saatlerde, belli bir alışkanlığa göre yemek yiyoruz. Karnımız acıkmasa da saati geçmesin diye beslendiğimiz anlar oluyor. Açlık hissi, metabolizmamızı dinlemek ve kendimizi kontrol etmek için ideal bir yöntemdir. Sıkıldığınız değil, gerçekten acıktığınız anlarda yemek yemek ve asla kahvaltıyı atlamamak metabolizmanızı doğal seyrinde tutacaktır.

Egzersiz stilinizi bulun

Herkes spor salonundan, yogadan ya da ağır egzersizlerden hoşlanmayabilir. Sevdiğiniz sporu bulun ve egzersizinizden keyif alın. Sağlıklı olmak adına kendinizi her gün hiç sevmediğiniz bir şeyi yapmaya zorlamanızın gereği yok.

Bağımlılık yapıcı gıdalardan kurtulun

Fazla kafein almak, işlenmiş şeker, işlenmiş tahıllar, süt ürünlerinin çoğu şekli, şekerli atıştırmalıklar, fast food ve işlenmiş gıdalar bağımlılık yapıcı olabilirler. Vücudunuz bu gıdalardan yoksun kalınca doğru düzgün düşünemez ve odaklanamazsınız. Bu, hayatınızda yapacağınız en zor şey olsa da bağımlılık yapıcı gıdalardan kurtulun ve kendinize en değerli hediyeyi verin.

Daha çok uyuyun

Uyumak önemlidir ve pek çoğumuz ona yeterince önem vermemekteyiz. Uyumak, hormonları düzenler, sindirim sistemini düzenler, beyindeki nöronları aktive eder, vücudunuzu toksinlerden arındırır, daha iyi yaşlanmanızı sağlar ve iştahınızı dengeler. Üstelik stresle baş etmenizi de sağlar. Günde 7-9 saat arasından uyuduğunuzdan emin olun. Uyku probleminiz varsa yatmadan 30 dakika önce magnezyum takviyesi almak işinize yarayacaktır.

Durun

Eğer endişeli bir yapınız varsa yerinizde oturmak sizin için zor olabilir. Bu alışkanlığınızdan bir an önce kurtulun ve rahatlamaya çalışın. Derin nefesler alın, esneme hareketleri yapın, yoga yapın, bir şekilde gerginliğinizi atın.

Daha az şey yapın

Uygulaması zor olsa da, gün içinde daha az şey yapmaya alışın. Hayattan keyif almak için sürekli bir şey yapıyor olmanız gerekmez. Arada bir durup dinlenmek size ve vücudunuza iyi gelir, bunu kendiniz için yapın.

Geçmişi geride bırakın

Kendinizle gerçekten barışmak için geçmişi arkanızda bırakmayı öğrenmelisiniz. Geçmişte yaşadığınız her negatif şey geride kaldı ama siz bunları unutmamaya devam ettikçe şimdiki zamanınızı etkilemeye devam edecekler. Geçmişi kabullenmeyi, unutmayı ve affetmeyi öğrenin.

Kendinize karşı dürüst olun

Bağımlılık, zararlı alışkanlıklar, kötü ilişkiler… Her şey hakkında kendinize dürüst olun ve kendi iyiliğiniz için bunların farkına varıp kötü alışkanlıklarınızı yok etmeye çalışın.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşam

Yaşam

İstanbul’un En İyi Meyhaneleri Burada!

Estetik HaberHaziran 30, 2016
Oku
restaurant

İstanbul’un En Güzel Teras Mekanları

Estetik HaberHaziran 28, 2016
Oku
ask-uygulama

OneHour ile Aşk Size Sadece Bir Saat Uzaklıkta!

Estetik HaberŞubat 26, 2016
Oku
korse-tayt

TEN Korse Taytlar Yoğun İlgi Görecek Gibi!

Estetik HaberŞubat 8, 2016
Oku
kadin

KonMari Nedir?

Estetik HaberOcak 25, 2016
Oku
telefon-bagimlisi

Telefon Bağımlısı mıyım?

Estetik HaberOcak 20, 2016
Oku

Baş Parmaktan Karakter Analizi Nasıl Yapılır?

Estetik HaberOcak 11, 2016
Oku
krep

Lezzetli Bir Krep Nasıl Yapılır?

Estetik HaberOcak 4, 2016
Oku
instagram-1

Birden Çok Instagram Hesabı Olanlara Müjdemiz var!

Estetik HaberAralık 14, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan