Güzellik

Bu Hataları Asla Yapmayın!

Kendimizle yüzleşme zamanı! Her Pazartesi diyete başlıyor, ardından tatlıya dayanamıyoruz. İşte bu alışkanlıklardan vazgeçmek için ipuçlarımız! Bize güvenin, vazgeçtiğinize değecek.
Bu Hataları Asla Yapmayın!
Arzu Güngör

1. Telefonumuzu temizlememek

Telefonlarımızda klozet kapağından daha fazla bakteri olduğunu biliyor muydunuz? Evet, biz de çok şaşırdık. Eğer yüzünüzün tek yanındaki sivilcelerden şikayetçiyseniz, çözümü telefonunuzu temizlemek olabilir. Bunun için gözlüğünüzü sildiğiniz temizleme suyu ve pedini, ya da antibakteriyel temizleme mendillerini kullanabilirsiniz. Ayrıca kulaklık kullanmak ve telefonu yüzünüze değdirmemek de bakterilerin cildinize erişmesini engelleyecektir.

2. Sivilceleri sıkmak

Sivilcelerin oluşumunu her zaman engelleyemeyiz, ancak sonrası bizim kontrolümüzde. Yüzünüzdeki bir sivilce birkaç günlüğüne hoşlanmadığımız bir görüntü sergileyebilir, ama dayanamayıp sıktığınız sivilcenin izi ömür boyu sizinle olacak. Bunu hatırlayın ve sivilcelerinizi sıkmayın. Küçülmesine ve kurumasına yardımcı ürünler kullanarak daha hızlı yok olmasını sağlayabilirsiniz.

3.Makyaj malzemelerini çöpe atmamak

Makyaj malzemesi, cilt bakım ürünleri, kremler… Hepsini satın almaya bayılıyoruz. Peki ya çöpe atmak? İtiraf edin, belki kullanırım diyerek yıllarca sakladığımız ürünler oluyor. Oysa ki tıpkı yiyecekler gibi makyaj malzemeleri ve cilt bakım ürünleri de eskiyor ve bozuluyor. Ojeler renklerini kaybediyor, maskaraların yapısı bozuluyor, kremlerde bakteri üreyebiliyor. Maskara, ruj gibi çoğu makyaj malzemesinin ömrü 6 ayken; oje gibi daha dayanıklı olanlar 1 yıl kullanılabiliyor.

4. Tırnak yemek

Hiç kimse tırnak yiyorum demez, ama sizin de çalışırken, evde kitap okurken veya alışveriş yaparken tırnaklarınızın ağzınızda olduğunu fark ettiğiniz anlar oluyor değil mi? Bu alışkanlıktan kurtulamamanızın en kötü tarafı, fark etmiyor olmanız. Neyse ki çözümü basit! Manikürünüzü bir kat acı oje ile tamamlarsanız yüzünüzü buruşturduğunuz anlar gittikçe azalacak ve tırnaklarınızı yemeyeceksiniz.

5. Saçları Fazlasıyla Isıtmak

Saçlarımızda değişikliğe bayılıyoruz. Bir gün dümdüz, ertesi gün dalgalı, sonrasında kıvırcık… Ama saçlarınıza zarar vermek sandığınızdan daha kolay. İşe saç kurutma makinenizin ısı ayarını düşürerek başlayın. Saç şekillendiricisi kullanacağınız zamanlarda mutlaka saçı ısıya karşı koruyacak bir sprey kullanın. Haftada bir yapacağınız besleyici ve koruyucu saç maskeler de saçlarınızın sağlığını korumak için en büyük yardımcınız olacak.

6. Makyaj Temizlememek

Güzellik uykusu harika, ancak makyajı temizlemeden uyumak tam aksi! Cildinize yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden biri makyajınızla uyumak. Arka arkaya yaptığınızda cildinizde sivilcelerin ve lekelerin oluştuğuna, cildinizin kuruduğuna, hatta kirpiklerinizin zayıflayıp döküldüğüne şahit olabilirsiniz. Bunların hiçbirini istemeyiz öyle değil mi? Etkili bir makyaj temizleyicisi seçin ve ne kadar yorgun olursanız olun uyumadan önce birkaç dakikanızı ayırarak mutlaka makyajınızı temizleyin. Ardından tonik ve nemlendirici ile cildinizi de uyuyup yenilenmeye hazır hale getirin.

7. Güneş Koruyucusu Kullanmamak

Sahip olabileceğiniz en kötü alışkanlık cildinizi güneşten korumamak! En bulutlu günlerde bile göremediğimiz güneş ışınları cildimize zarar vermeyi sürdürüyor. Ayrıca güneş kremi kullanmak yağlı bir his yaratıyorsa günlük nemlendiricinizi güneş korumalı seçebilirsiniz. Yüzünüz ve boynunuz ilerleyen yıllarda size teşekkür edecek!

8. Kaşlarınızı çok sık almak

Kaşlarınızı sürekli almak kaşlarınızı zayıflatır. Eğer azalan kısımların tekrar çıkmasını, kaşlarınızın sıklaşmasını istiyorsanız daha seyrek almayı deneyin. Biraz doğallığın kimseye zararı dokunmaz değil mi? Ardından belirli aralıklarla kuaförünüzü ziyaret ederek istedğiniz şekle kavuşabilirsiniz.

9. Makyaj Fırçalarını Temizlememek

Yüzümüzü her gün temizliyoruz, peki ya makyaj fırçalarını? Hadi itiraf edelim, pek sık yaptığımızı söyleyemeyiz. Ancak üşendiğimiz fırça temizliği oldukça önemli. Makyaj malzemelerinin aksine fırçalar genelde ambalajsız oluyor ve üzerlerinde bakteri üreyebiliyor. Hem temiz bir cilt hem de ürünlerin en iyi şekilde uygulanması için makyaj fırçalarınızı haftada bir ılık su sabunla hafifçe yıkamayı unutmayın.

Arzu Güngör
Estetik ve Plastik Cerrahi Danışmanı | Estetik cerrahi seçimi bir denge işidir. Kâr ve zararını iyice anlamak ve teraziye koyup tartmak gerekir. Acele etmeden telaşa kapılmadan, dinleyin ve araştırın. Doktorunuza tüm sorularınızı sorun. Operasyon sonrası da önemli süreçtir. Bu dönemin üstesinden kolayca gelebilmek için, desteğini her zaman hissedeceğiniz doktordan yana seçiminizi yapın.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik
Arzu Güngör

Estetik ve Plastik Cerrahi Danışmanı | Estetik cerrahi seçimi bir denge işidir. Kâr ve zararını iyice anlamak ve teraziye koyup tartmak gerekir. Acele etmeden telaşa kapılmadan, dinleyin ve araştırın. Doktorunuza tüm sorularınızı sorun. Operasyon sonrası da önemli süreçtir. Bu dönemin üstesinden kolayca gelebilmek için, desteğini her zaman hissedeceğiniz doktordan yana seçiminizi yapın.

Güzellik

masseter botoks

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Herşey Burada!

Dr. Özgür Esen ÇetinerKasım 5, 2019
Oku
ameliyatsız yanak inceltme

Ameliyatsız Yanak Nasıl İnceltilir?

Dr. Özgür Esen ÇetinerEkim 15, 2019
Oku
jawline dolgusu

Jawline ve Diğer Dolgu Uygulamaları Gün Geçtikçe Popülerleşiyor

Dr. Özgür Esen ÇetinerEylül 27, 2019
Oku
h100 asisi

Daha Genç Bir Cilt İçin H100 Aşısı!

Dr. Mehmet AkgünTemmuz 29, 2019
Oku
meme implantı

Kadınlar da Göğüs Şekil Bozukluklarına Dikkat!

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşTemmuz 29, 2019
Oku
soğuk lipoliz

Soğuk Lipoliz Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 25, 2019
Oku
microblading

Kusursuz Kaşlar İçin Microblading!

Uzm. Est. Seher TunalıMayıs 25, 2019
Oku
burun estetiği

Burun Estetiğinde Sizi Doğru Sonuca Götüren Saklı Kurallar

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşMayıs 25, 2019
Oku
akıllı dolgu

Kolajen Üretiminde “Akıllı Dolgu”

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 18, 2019
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan