Estetik

Botoks ile Depresyondan Kurtulun!

Botoks ile Depresyondan Kurtulun!
Op.Dr. Ozan BALIK

Akıl ve yüzümüz arasında duble akan otobanlar vardır. Aslında yoktur da siz öyle hayal edin 🙂 Aklınızdan geçen güzel bir düşünce hele ki kontrol mekanizmalarınız devrede değilken yüzünüze akar o yollardan ve bir tebessüm olarak belirir. Yakınınızdaki birileri sizi dürter “ooo yüzün gülüyor bugün” diyen. Hadi garipsemeyin, yaşamışsınızdır bunu. Daha da iyisi bu gülümseme o kişiye de bulaşır, o cümleyi kurarken o da gülümser, mutluluk bulaşıcıdır çünkü. Tersi de geçerli değil midir sanki. Mutsuz gördüklerimiz de izi mutsuz etmez mi. Bu yüzden değil midir ki güne zorla bile olsa gülümseyerek başlarsanız kendinizi iyi hissedersiniz. Bir deneyin isterseniz. Çok içinizden gelmesine gerek yok, ayna karşısına geçin be 20 saniye kadar sırıtın kendinize. Çok mu şapşalca geldi, olsun, kimse sizi görmüyor ki. Denediğinizde göreceksiniz ki kendinizi daha iyi hissediyorsunuz 🙂

Mutsuz ve gergin insan görüntüsünün bir kısmı da çatık ve yükselmiş kaşlardır. Bu sizi düşünceli ve kasvetli gösterir. Botox uygulamalarında mimiklerimizin bir kısmı olan kaş çatılması ve alındaki yükselmeye bağlı çizgilenmeler gideceği için sizi sıkıntılı ve gergin gösteren izler de kaybolacak. En önemlisi, sizin gerçekten sorumlu olduğunuz kişi de sizdeki gergin, yorgun ifadeyi görmeyecek. Kim mi? O sizsiniz 🙂 Aynen gülümseme egzersizinde olduğu gibi aynadaki pozitif imajınız yüzünüz ile aklınız arasındaki yolları kullanarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Ve bu durum depresyon tedavisinde bile etkilidir. Bilimsel olarak ta ispatlanmıştır.
Sonuç olarak hep gülümseyin 🙂

Op.Dr.Ozan Balık
www.ozanbalik.com

Op.Dr. Ozan BALIK
Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

1975 Yılında Adana doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Estetik
Op.Dr. Ozan BALIK
@ozanbalik

Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı 1975 Yılında Adana doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Estetik

masseter botoks

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Herşey Burada!

Dr. Özgür Esen ÇetinerKasım 5, 2019
Oku
ameliyatsız yanak inceltme

Ameliyatsız Yanak Nasıl İnceltilir?

Dr. Özgür Esen ÇetinerEkim 15, 2019
Oku
jawline dolgusu

Jawline ve Diğer Dolgu Uygulamaları Gün Geçtikçe Popülerleşiyor

Dr. Özgür Esen ÇetinerEylül 27, 2019
Oku
h100 asisi

Daha Genç Bir Cilt İçin H100 Aşısı!

Dr. Mehmet AkgünTemmuz 29, 2019
Oku
meme implantı

Kadınlar da Göğüs Şekil Bozukluklarına Dikkat!

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşTemmuz 29, 2019
Oku
burun estetiği

Burun Estetiğinde Sizi Doğru Sonuca Götüren Saklı Kurallar

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşMayıs 25, 2019
Oku
akıllı dolgu

Kolajen Üretiminde “Akıllı Dolgu”

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 18, 2019
Oku
genital estetik

Vajen Daraltma (Genital Estetik)

Op.Dr. Ozan BALIKMart 6, 2017
Oku
selülit tedavisi

Selülit Cerrahisinde VASER-Smooth Etkisi

Op.Dr. Ozan BALIKŞubat 7, 2017
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan