Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflamada Ultrashape Yöntemi

Bölgesel Zayıflamada Ultrashape Yöntemi

Bölgesel zayıflama konusunda son yıllarda geliştirilmiş yeni Ultrashape cihazı yüz güldürücü sonuçlara imza atıyor. Ultrashape, ameliyatsız yağ azaltma imkanı sağlayan odaklı ses dalgası sistemidir. Liposuctionın aksine, Ultrashape doğal yollarla yağ temizlenmesini gerçekleştirmektedir. Ilk Ultrashape cihazı Contour I, Temmuz 2007 de CE onayı aldı. Mayıs 2007 de, Kanada Sağlık Bakanlığınca onaylandı. Geliştirilmiş versiyonu olan Contour II, 2007 Haziranında kullanıma sunuldu.

Liposuction en çok kullanılan yağ azaltma yöntemidir. Ancak taşıdığı riskler nedeniyle (yağ tıkaçlanması, deride iz bırakma, narkoz ve enfeksiyon riski vs.) herkese uygulanamamaktadır. Yanı sıra, liposuctionda sonuçlar, cerrahın yeteneğine göre çok değişkenlik göstermektedir.

Ultrashape ile bölgesel zayıflamada, cilt altında 1,5 cm derinlikteki yağ hücrelerine odaklanmış ses dalgaları (ultrasound) kullanılır. Utrashape’in sadece yağ hücrelerine odaklanmış ses dalgaları, yağları mekanik olarak parçalar. Açığa çıkan parçalanmış yağ hücreleri lenf sistemi ve kan dolaşım aracılığı ile karaciğere ulaştırılır. Karaciğer bu parçalanan yağ hücresi içeriğini besinlerden aldığımız yağlar gibi metabolize eder ve doğal yollardan yağ atılımını sağlar.

Bölgesel zayıflamada odaklı ultrasound yani ses dalgası seçici olarak sadece yağ hücresini hedeflediğinden, organlara, kan damarlarına, sinirlere ve bağ dokusuna zarar vermez. Bölgesel zayıflamada Ultrashape sadece 2 hafta aralıklarla 3 seans uygulanır. Iki hafta sonra sonra bölgede incelme başlar. Üç seans sonrasında ortalama 5 – 9 cm arasında bölgesel incelme sağlanmaktadır.

Seans sonrası, iki hafta kadar hafif yürüyüş yapılması önerilir.

Özellikle göbek bel, kalça yanları ve basen Ultrashape’in sık kullanıldığı bölgelerdir. Özellikle diyet ve spora dirençli yağ birikimlerini parçalayarak , bölgeyi inceltir.Yumuşak yağların daha yoğun bulunduğu karın bölgesinde daha hızlı sonuç alınmaktadır. Ultrashape ile bölgesel zayıflamada , elbiseden taşan yan kısımlardaki yağları kırarak, hızlı düzleşme sağlar. Erkeklerde, özellikle içki tüketimine bağlı olarak oluşan yağlanmalarda Ultrashaping yararlıdır. Karın bölgesinde biriken yağlar, kırılarak ortalama 3 seansta incelme sağlanır.

İdeal vücut şekillendirmesi için yağ dokunun eşit inceltilmesi çok önemlidir. Ultrashape, kullandığı gerçek zamanlı takip sistemi ile yağ dokusunu eşit olarak inceltir. İşlemin etkinliği iki hafta sonra görünür hale gelir. Bazı kişilerde daha erken düzelme görülebilmektedir.

Ultrashape ile ilgili hakemli dergilerde üç çalışma yayınlanmıştır. Bu çalışmalarda işlemin yağ dokusunu incelttiği ve güvenli olduğu gösterilmiştir. Klinik deneyimlere göre, cerrahi yöntem düşünmeyen kişiler için Ultrashape, en etkili ve güvenli seçenek olarak gözükmektedir. Işlem için ön hazırlık gerekmez. Işlem sonrası hasta günlük hayatına dönebilir.

Işlem, tek bölge için yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir.
Işlem sonrası istirahat gerekmez. Hasta işine dönebilir, uçak yolculuğuna çıkabilir.
Yöntem, Avrupa ülkeleri ve Kanada’nın içinde olduğu 40′dan fazla ülkede kullanılmaktadır. Işlem hakkında yurtdışında yapılmış televizyon programları ve bilimsel yayınlar www.ultrashape.com sitesinden izlenebilir.

Utrashape yöntemindeki bölgesel zayıflamanın, kavitasyonda kullanılan ses dalgası yönteminden farkı yağ hücrelerini parçalamasıdır. Oysa kavitasyonla bölgesel incelme yönteminde yağ hücrelerinde küçülme olur. Bu yüzden kavitasyonda daha fazla seans gerekir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

soğuk lipoliz

Soğuk Lipoliz Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 25, 2019
Oku
vaser-liposuction

Vaser Liposuction

Doç. Dr. Tayfun TürkaslanŞubat 2, 2017
Oku

Mora Terapi Nedir ? Mora Terapi ile Kilolardan Nasıl Kurtulunur?

Estetik Haber DiyetisyenNisan 2, 2015
Oku

Bölgesel Zayıflamada Ozon Lipoliz

Estetik Haber DiyetisyenNisan 2, 2015
Oku

Pilates Nedir? Faydaları Nelerdir?

Estetik Haber DiyetisyenMart 1, 2015
Oku

Power Plate ile Zayıflayın

Estetik Haber DiyetisyenŞubat 19, 2015
Oku

Bölgesel Zayıflamada Yeni Trend Soğuk Lipoliz

Estetik Haber DiyetisyenOcak 23, 2015
Oku

Kavitasyon ile Zayıflama

Estetik Haber DiyetisyenOcak 3, 2015
Oku

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Estetik Haber DiyetisyenAralık 13, 2014
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan