Bitkiler

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları
Estetik Haber

Boğaz Ağrısından Kurtaran Çaylar

Günlük hayatta en fazla karşılaşılan sağlık sorunlarından birisi de boğaz ağrısıdır. Havaların soğumasından dolayı, mikroplardan dolayı, yediklerimiz ve içtiklerimizden dolayı, çok soğuk yada sıcak şeyler yemek veyahut bir başka nedenden dolayı boğazın iltihaplanması, tahriş olması gibi nedenlerden dolayı boğaz ağrısı ortaya çıkabilir.

Boğaz ağrısı nedeniyle yutkunurken güçlük çekeriz, yediklerimizi ve içtiklerimizi ağrılı bir şekilde alırız. Bu günlük yaşantımızı olumsuz bir şekilde etkiler. Ancak bu boğaz ağrısından kurtulmak oldukça kolaydır.

Boğaz ağrısından kurtulmak için hemen ilaçlara sarılmayın. İlaç yerine kullanabileceğiniz bitkisel çaylar sayesinde boğaz ağrısından kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Boğaz ağrısına iyi gelen ve boğaz ağrısını geçiren üç bitkisel çayı deneyin.

Papatya Çayı

Çok şifalı bit bitki olan papatyanın çayı da pek çok hastalığa iyi gelir. Sinirleri yatıştırır, uykuyu düzene sokar en önemlisi de boğazdaki iltihaplanmayı ve boğazda oluşan yaraları mükemmel şekilde tedavi eder. Papatya çayını çay gibi demleyerek içebilir ayrıca gargara olarak da uygulayabilirsiniz.

Ada Çayı

Soğuk algınlığı denilince akla gelen ön önemli çaylardan biri de ada çayıdır. Ada çayı hazırlamak için 1 bardak kaynar suyun içine 1 yemek kaşığı ada çayını ekleyip 5 dakika kadar bekleyin, demini aldıktan sonra için. Eğer tadı acı geliyorsa bu çayı 1 tatlı kaşığı bal ile tatlandırabilirsiniz. Bal sevmeyenler için birkaç damla C vitamini zengini limon da oldukça güzel tat vermektedir. Öksürük, burun akıntısı ve nefes darlığına da iyi gelir.

Nane Limon Çayı

Boğaz ağrısı ya da soğuk algınlığı denilince akla ilk olarak nane-limon gelir. Nane ve limon ikilisi boğaz, üşütme, nefes darlığı ve birçok hastalığı iyi gelmektedir. Bir su bardağının içine bir tutam nane, yarım limon kabuğu ile cezvede 10 dakika kaynatın, sonra süzgeçten geçirip için. Günde 3 defa tüketirseniz etkisini hemen görebilirsiniz.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitkiler

Bitkiler

chia

Chia Tohumu’nun Faydalarını Biliyor musunuz?

Estetik HaberŞubat 14, 2016
Oku
karnıbahar

Karnabaharın Her Derde Deva Olduğunu Biliyor muydunuz?

Estetik HaberKasım 12, 2015
Oku

Ceviz Yaprağının Faydaları

Estetik HaberEkim 12, 2015
Oku

Kuru Cilt İçin Tonik

Estetik HaberEkim 12, 2015
Oku

Kudret Narı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Estetik HaberEkim 5, 2015
Oku

Ağız Felcine Hangi Bitki İyi Gelir

Estetik HaberEkim 5, 2015
Oku

Bel Ağrısı için Şifalı Bitkiler

Estetik HaberEylül 18, 2015
Oku

Mürdüm Eriğinin İnanılmaz Faydaları

Estetik HaberEylül 10, 2015
Oku

Yabani Enginar Faydaları

Estetik HaberEylül 8, 2015
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan