Estetik

Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?
Op.Dr. Ozan BALIK

Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin en çok endişe ettiği konu operasyon sonrası iyileşme sürecinin nasıl geçeceğidir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ozan BALIK, burun estetiği ve estetik sonrası iyileşme sürecini anlatıyor.

Burun estetiği sonrası iyileşme süreci burundaki operasyonun türüne göre değişiklik gösterse de eskiye kıyasla gelişen tıp ve teknoloji sayesinde çok daha çabuk ve zahmetsiz geçer. Ameliyatta hangi tekniğin uygulanacağına hastanın ihtiyacına göre karar verilir. Burun estetiği ameliyatlarında hastanın burnunun düzeltilmesi için hangi daha teknik uygunsa o teknik ile estetik operasyon gerçekleştirilir. Tüm rinoplasti ameliyatlarının ana hedefi fonksiyonel ve estetik açıdan burnu olması gerektiği forma sokmaktır.”

Açık ve kapalı rinoplasti ne demek?

“Burun cerrahisinde kullanılan teknikleri açık ya da kapalı rinoplasti tekniği kullanılabilir. Kapalı teknik, burnun altında herhangi bir kesi olmadan burun deliklerinin içinden girilerek yapılan bir ameliyattır. Eğer burnun uç kısmında düzeltilmesi gereken bir sorun yok ise, yani hastanın burnundaki sorun kapalı teknik ameliyat ile gerçekleştirilebilir. Açık teknik ise daha çok burun ucunda problem olan ya da revizyon rinoplasti gereken hastalarda tercih edilir. Açık teknik burun içinin görülmesi gereken durumlarda daha sağlıklı sonuçlar verir. Bu teknikte burun delikleri arasındaki derinin alt kısmında ufak bir kesi açılır. Bu teknikte de iz zamanla belli belirsiz bir hal alır.”

Burun estetiği ile neler yapılabilir?

Burun ameliyatı burun kemerleri, aşırı uzunluk/kısalık, genişlik/darlık, burun delikleri daraltma/genişletme, burun delikleri simetrisi, burun ucu düşüklüğü/kalkıklığı gibi estetik sorunlarla beraber eğer varsa burundaki fonksiyon sorunları da düzeltilir. Ameliyat genel veya lokal anestezi altında yapılır. Ameliyattan sonra buruna tampon yerine nefes almayı kolaylaştıran atel yerleştirilir. İlk hafta burnun üzerine destekleyici bir burun bandı yapıştırılır. Hasta 1 hafta içinde normal yaşantısına dönebilir.”

Op. Dr. Ozan Balık “İyileşme süreci kullanılan tekniğe göre değişir. Kapalı ameliyat, açık ameliyata göre daha basit burun sorunlarının tedavisinde tercih edildiği için iyileşme süreci daha kısa sürer. Ayrıca hastanın yaşam tarzı ve kişisel alışkanlıkları da iyileşme sürecini etkiler. Sağlıklı yaşam, beslenme tarzı ve dinlenme iyileşme sürecini hızlandırır. Hastalar cerrahlarından ameliyat sonrası iyileşme süreci için kendilerine özel çok daha ayrıntılı bilgi alabilirler.”

Detaylı bilgi için : https://www.ozanbalik.com/our-services/burun-estetigi-fiyatlari/

Op.Dr. Ozan BALIK
Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

1975 Yılında Adana doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Estetik
Op.Dr. Ozan BALIK
@ozanbalik

Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı 1975 Yılında Adana doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Estetik

masseter botoks

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Herşey Burada!

Dr. Özgür Esen ÇetinerKasım 5, 2019
Oku
ameliyatsız yanak inceltme

Ameliyatsız Yanak Nasıl İnceltilir?

Dr. Özgür Esen ÇetinerEkim 15, 2019
Oku
jawline dolgusu

Jawline ve Diğer Dolgu Uygulamaları Gün Geçtikçe Popülerleşiyor

Dr. Özgür Esen ÇetinerEylül 27, 2019
Oku
h100 asisi

Daha Genç Bir Cilt İçin H100 Aşısı!

Dr. Mehmet AkgünTemmuz 29, 2019
Oku
meme implantı

Kadınlar da Göğüs Şekil Bozukluklarına Dikkat!

Op.Dr. Reşat Altuğ AktaşTemmuz 29, 2019
Oku
burun estetiği

Burun Estetiğinde Sizi Doğru Sonuca Götüren Saklı Kurallar

Op.Dr. Ozan BALIKMayıs 25, 2019
Oku
akıllı dolgu

Kolajen Üretiminde “Akıllı Dolgu”

Dr. Özgür Esen ÇetinerMayıs 18, 2019
Oku
genital estetik

Vajen Daraltma (Genital Estetik)

Op.Dr. Ozan BALIKMart 6, 2017
Oku
selülit tedavisi

Selülit Cerrahisinde VASER-Smooth Etkisi

Op.Dr. Ozan BALIKŞubat 7, 2017
Oku
yuz estetigi vaser liposuction burun estetigi fiyatlari tayfun türkaslan